Straż miejska przypomina, by w gorące dni nie zostawiać zwierząt i małych dzieci w rozgrzanych samochodach

0
465
wysoka temperatura
fot. Pixabay.com

Trwają wakacje, temperatury sięgają bardzo wysoko. Straż Miejska w Częstochowie apeluje nie zostawiajcie małych dzieci, osób starszych oraz zwierząt w rozgrzanych samochodach.

Większość Polaków na urlop wyjedzie za granice, ale duża część zostanie w Polsce, gdzie też upały są wyjątkowo uciążliwe. Temperatura w te wakacje często osiąga powyżej 30 stopni C. Dużo ludzi po prostu nie lubi upałów bądź ciężko je znosi. Wtedy należy ograniczyć do minimum wychodzenie na zewnątrz (tylko wtedy kiedy jest to konieczne), pić dużo niegazowanej wody oraz używać kremów z filtrem UV.

Właśnie w takie upały Częstochowska Straż Miejska apeluje by nie zostawiać małych dzieci, osób starszych czy zwierząt w rozgrzanych zamkniętych samochodach, gdyż tam temperatura jest znacznie wyższa niż na zewnątrz. Zostawienie ich w takim samochodzie jest groźne dla ich zdrowia i życia.

Zaleca także unikać dużego wysiłku fizycznego, nosić lekkie przewiewne ubrania oraz absolutnie nie spożywać alkoholu. Właściciele zwierząt powinni pamiętać by nasze pupile miały cały czas dostęp do wody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here