fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneStart roweru miejskiego w Częstochowie 1 lipca

Start roweru miejskiego w Częstochowie 1 lipca

Start roweru miejskiego w Częstochowie 1 lipca. Z dużym opóźnieniem, ale jednak, system Częstochowskiego Roweru Miejskiego będzie działał w tym roku. O dacie jego uruchomienia poinformował na swoim profilu na Facebooku prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.

Start roweru miejskiego w Częstochowie 1 lipca 1

Tak późno w swojej kilkuletniej historii rowery miejskie jeszcze nigdy nie wyjeżdżały na ulice Częstochowy. W poprzednich sezonach można je było wypożyczać od wiosny. Nawet w ubiegłym roku, gdy zaczęła się pandemia system wystartował niemal dwa miesiące wcześniej, bo 6 maja.

W tym roku pierwszy raz sprawy związane z wypożyczalnią rowerów miejskich powierzono niedawno powstałemu Centrum Usług Komunalnych. CUK zapowiadał, że system ruszy już w kwietniu, ale potem przekładał datę rozpoczęcia funkcjonowania miejskiej wypożyczalni jednośladów. Tłumaczono to problemami związanymi z pandemią, zarówno w samym CUK-u, jak i u potencjalnych zarządców systemu.

W Częstochowie w tym sezonie mają być czynne 23 stacje dokujące z 215 jednośladami, z których część będzie wyposażona w specjalne foteliki dla dzieci. Nie będzie, także, jak tłumaczy CUK z powodu pandemii, nowych, a planowanych przez miasto stacji rowerowych. Można będzie o nich pomyśleć dopiero w kolejnym sezonie.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -