W Radomsku nie będzie nocnej sprzedaży alkoholu

0
382
sklep alkoholowy

W Radomsku Rada Miejska przyjęła uchwałę wprowadzającą ograniczenie sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych. Zacznie ona obowiązywać od 17 kwietnia 2021 roku.

alkohol
Fot. UM w Radomsku

Od 20 stycznia do 3 lutego 2021 roku w Radomsku trwały konsultacje społeczne ws. nocnego zakazu sprzedaży alkoholu. Mieszkańcy tego miasta w zdecydowanej większości wypowiedzieli się przeciwko wprowadzeniu tego zakazu. Więcej informacji na ten temat TUTAJ.

Ostateczną decyzję dotyczącą ograniczeń sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych podjęła Rada Miejska w Radomsku, przyjmując stosowną uchwałę, która zacznie obowiązywać od 17 kwietnia 2021 roku.

Według niej sprzedaż napojów alkoholowych będzie zakazana od godziny 24:00 do 6:00 rano. Zakaz dotyczyć będzie wyłącznie w miejscach sprzedaży alkoholu przeznaczonego do spożycia poza miejscem sprzedaży, czyli będą to sklepy (nawet te będące częścią stacji benzynowych).

Ograniczenie to nie odnosi się do pubów, barów, klubów dyskotekowych, restauracji itp.

Informację o wprowadzonych zmianach w przepisach prawa miejscowego zostały już wysłane do wszystkich przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w tym zakresie na terenie miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here