W Radomsku zakończyły się konsultacje ws. nocnego zakazu sprzedaży alkoholu. Są już wyniki

0
160
sklep alkoholowy

Od 20 stycznia do 3 lutego odbyły się konsultacje społeczne ws. nocnego zakazu sprzedaży alkoholu. Mieszkańcy Radomska wypowiedzieli się i są już wyniki.

W dniach od 20 stycznia do 3 lutego radomszczanie mogli się wypowiedzieć czy chcą, aby sklepy sprzedające alkohol nie prowadziły tej sprzedaży pomiędzy godziną 22:00 a 6:00.

Swoją opinię wyraziło 1348 osób poprzez ankietę: „Czy jesteś za wprowadzeniem ograniczenia w godzinach od 22.00 do 6.00 sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży (sklepy)?”, na której można było złożyć odpowiedź tak lub nie. Ankieta była dostępna na stronie radomsko.pl lub w formie papierowej w Biurze Podawczym Urzędu Miasta Radomska.

Ankieta była przeznaczona tylko dla mieszkańców miasta Radomska, co należało potwierdzić stosownym oświadczeniem. Brak oświadczenia powodował nieważność ankiety.

Na 1348 opinii, aż 1272 były w wersji elektronicznej, 76 w wersji papierowej, a 2 stwierdzono za nieważne.

Za wprowadzeniem ograniczenia opowiedziało się 297 mieszkańców (w tym 226 w wersji elektronicznej i 71 w wersji papierowej). Natomiast przeciwko wprowadzeniu ograniczeń opowiedziało się 1049 mieszkańców (w tym 1045 w wersji elektronicznej i 4 w wersji papierowej). 

Ostateczną decyzję dotyczącą ograniczeń sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych podejmie Rada Miejska w Radomsku, przyjmując stosowną uchwałę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here