Sprzątaj po psie, nie dokarmiaj gołębi, a będzie czyściej

0
184

Sprzątaj po psie, nie dokarmiaj gołębi, a będzie czyściej – tak w skrócie można podsumować kolejną akcję częstochowskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej TBS i Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Działania profilaktyczne pod hasłem „Czyste podwórko” mają zachęcać częstochowian do dbałości o podwórka, skwery i wszelką przestrzeń publiczną w mieście.

To kolejna już tego typu akcja w Częstochowie. Wzorem poprzednich w mieście ponownie staną tabliczki zachęcające właścicieli psów do sprzątania po swoich pupilach. Organizatorzy akcji będą również przekonywać miłośników zwierząt, aby nie dokarmiali gołębi. Jakiś czas tego ZGM rozwieszał już w zarządzanych przez siebie blokach plakaty, które miały uświadomić częstochowianom, że gołębie serce i dokarmianie gołębi nie idą w parze. Teraz ponownie przypomina się miłośnikom ptaków, że całoroczne dokarmianie gołębi jest błędem pod względem biologicznym (ptaki nie powinny bowiem dla własnego dobra mieć cały czas pożywienie dostarczane przez ludzi), ale także przyczynia się do bałagany i zaśmiecania.Mimo wcześniejszych akcji edukacyjnych, dokarmienie gołębi nadal stanowi problem i przyczynia się do trwałych uszkodzeń elewacji budynków przez ptasie odchody.

Jak informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta Częstochowy, do problemu zwiększającej się ilości ptasich odchodów odniósł się także Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Częstochowie. Zaapelował on do władz miasta o podjęcie działań w sprawie uciążliwości powodowanych przez gołębie. Urząd Miasta Częstochowy zarekomendował administratorom budynków podejmowanie wszelkich czynności ograniczających dostępność do pozyskiwania nowych miejsc gniazdowania, likwidację dostępnych źródeł pokarmu oraz zamykanie koszy i innych pojemników na odpady.

(IBS)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here