OKF zaprasza

0
142

OKF zaprasza na kolejny interesujący dokument poświęcony wielkiej osobowości artystycznej.

W najbliższą niedzielę 19 lipca kino „Iluzja” zaprezentuje film dokumentalny „Ella Fitzgerald: Just One of Those Things”.

Jak zapowiada częstochowski Ośrodek Kultury Filmowej, w filmie pokazane są niepublikowane dotąd zdjęcia i wywiady, z których wyłania się obraz Elli jakiej nie znał świat — zamyślonej, zabawnej, rodzinnej, umiejącej postawić na swoim.


Dokument przypomina także mniej znane fakty, pokazując Artystkę walczącą o prawa obywatelskie Czarnych w czasach rasizmu oraz pokazuje dylematy, z jakimi mierzyła się przez całe swoje życie: głód występów pomieszany z nieustanną tęsknotą za życiem rodzinnym – czytamy w opisie wydarzenia. – W momencie, kiedy stała się najwspanialszą piosenkarką na świecie, jej pianista i przyjaciel Oscar Peterson powiedział, że Ella “była najbardziej samotną kobietą na świecie”. Z kolei Jamie Cullum powiedział, że “jej muzyka jest z jednym z powodów, dla których warto żyć na tej planecie”.


W obrazie znajdą się wypowiedzi z w wywiadów, jakie udzielili: Tony Bennett, Jamie Cullum, Laura Mvula, Johnny Mathis, Smokey Robinson, Cleo Laine, Andre Previn, Norma Miller, Patti Austin, Izsak Perlman, Margo Jefferson, Will Friedwald, oraz rzadko wypowiadający się publicznie syn Elli Ray Brown Jr.


Początek seansu godzina 18.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here