fbpx
Strona głównaMotoryzacjaSprawdź akumulator w samochodzie

Sprawdź akumulator w samochodzie

Sprawdź akumulator w samochodzie.


Zima nadchodzi wielkimi krokami, więc jak co roku miłośnicy czterech kółek oczekują przede wszystkim, aby w mroźny poranek ich pojazd nie zawiódł. Odnaleziony końcem jesieni skrobak do szyb to nie wszystko – znacznie bardziej istotnym elementem, umożliwiającym uruchomienie pojazdu jest akumulator, zimą narażony na duże obciążenia i co za tym idzie możliwe uszkodzenia, jednak nie każda awaria akumulatora musi zakończyć się zakupem nowego. Świadoma eksploatacja może nam oszczędzić kłopotliwych niespodzianek. Znacznej części czynności konserwacyjnych możemy dokonać sami, sprawdzając stan połączeń oraz stan naładowania akumulatora. Jeśli nie posiadamy wystarczającej wiedzy na ten temat, powinniśmy skorzystać z pomocy specjalistów. Usługi fachowe oferują nam firmy, które dysponują niezbędnymi urządzeniami pomiarowymi oraz posiadają bogate doświadczenie w tej dziedzinie. Dzięki systematycznym przeglądom konserwacyjnym zapewnimy naszemu akumulatorowi dłuższe życie i uchronimy się od nieprzyjemnych niespodzianek.

[post_gallery]


W podwarszawskiej Fabryce ZAP Sznajder Batterien S.A. od 1925 roku produkowane są akumulatory przeznaczone do stosowania we wszystkich rodzajów pojazdów silnikowych. Potencjał długoletniego doświadczenia w zakresie produkcji jest realizowany na nowoczesnych liniach produkcyjnych dzięki dynamicznie postępującym inwestycjom. Akumulatory, produkowane zgodnie z najnowszymi trendami technologicznymi, trafiają na rynek krajowy oraz są eksportowane do ponad 50 krajów świata. Wraz z rozwojem przemysłu samochodowego ewoluują kolejne wizje i rozwiązania techniczne, przeznaczone do stosowania w coraz bardziej zaawansowanych układach zasilająco – rozruchowych.

Na naszym rynku motoryzacyjnym spotykamy już coraz częściej samochody z systemem „Start&Stop”. Przy zastosowaniu tej technologii wykorzystywane akumulatory różnią się konstrukcyjnie od baterii konwencjonalnych, ze względu na zwiększoną ilość cykli rozruchowych. Do takich typów zaliczmy akumulatory wykonane w technologiach AGM (Absorbent Glass Mat), oraz EFB (Enhanced Flooded Battery). Akumulatory AGM i EFB mogą być także stosowane w zwykłych pojazdach jako baterie klasy Premium. Bogata oferta producenta zawiera wiele typów akumulatorów do różnych zastosowań, w tym: akumulatory rozruchowe do pojazdów osobowych, ciężarowych, rolniczych, maszyn budowlanych, pojazdów wojskowych, lokomotywach, fotowoltaice, oraz coraz prężniej rozwijającej się dziedzinie hobby (camper, offroad, zasilanie awaryjne, praca buforowa). Szczegóły producent zamieszcza na swojej stronie www.zap.pl.

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here