fbpx
Strona głównaPolecaneSamorząd Kłobucka pomaga mieszkańcom w wymianie nieekologicznego ogrzewania

Samorząd Kłobucka pomaga mieszkańcom w wymianie nieekologicznego ogrzewania

Samorząd Kłobucka pomaga mieszkańcom w wymianie nieekologicznego ogrzewania.

[post_gallery]

Gmina ogłosiła nabór uzupełniający do projektu „Wymiana źródeł ciepła w indywidualnych gospodarstwach domowych na terenie Gminy Kłobuck”
Celem projektu jest zmniejszenie ilości zanieczyszczeń emitowanych do powietrza z procesów spalania paliw stałych, co zbieżne jest z celem Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Kłobuck, z celami RPO WSL, Programem ochrony powietrza dla województwa śląskiego.


W ramach programu każdy mieszkaniec gminy, który zdecydował się na wymianę starych pieców ogrzewających dom może liczyć na dofinansowanie.
Program gminny realizowany jest z dofinansowaniem z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 w formule grantowej,
Projekt obejmuje zakup i montaż kotłów na biomasę (pellet) oraz kotłów gazowych do produkcji energii cieplnej na potrzeby gospodarstw domowych.
Dofinansowanie proekolgicznego zadania wynosi 95 procent kosztów inwestycji, nie więcej niż 10 tys. złotych brutto.
Pomoc wypłacona będzie na podstawie dokumentów koniecznych do rozliczenia grantu.
Z dofinansowania mogą skorzystać wyłącznie osoby zameldowane na terenie Gminy Kłobuck. Trzeba również spełnić kilka innych warunków. Budynek, do którego kupiony został nowy piec musi być zlokalizowany na terenie gminy, a także ruchomość posiadać uregulowany stan prawny.
Osoba starająca się o dotację nie może mieć żadnych zaległości wobec gminy z tytułu podatków i opłat. Warunkiem niezbędnym, aby wniosek został rozpatrzony, jest jego prawidłowe i terminowe złożenie.
W uzupełniającym naborze wniosków termin składania dokumentów mija 30 grudnia 2020 roku.
Wszystkie niezbędne dokumenty należy złożyć w Urzędzie Miejskim w Kłobucku .
Samorząd przewidział osobne procedury dla osób, które przebywają na kwarantannie. W ich przypadku dokumenty można złożyć w następujący sposób:

  • drogą elektroniczną na adres skrytki na ePUAP: /umklobuck/skrytka,
  • pocztą elektroniczną na adres [email protected], w tym przypadku należy bez zbędnej zwłoki dostarczyć oryginał wniosku do Urzędu Miejskiego w Kłobucku, ponadto samorząd prosi, aby w wysłanej wiadomości podać przybliżony termin dostarczenia oryginału dokumentu.

Wniosek oraz inne dokumenty dotyczące projektu dostępne są do pobrania na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Kłobucku www.gminaklobuck.pl .
Wniosek w wersji papierowej można pobrać w siedzibie Urzędu Miejskiego.
(red, fot. pixabay)

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here