fbpx

W Częstochowie odbędzie się spotkanie z legendą piłki nożnej Władysławem Żmudą

W sobotę, 3 grudnia o godz. 17 w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II (ul. Jagiellońska 67/71) odbędzie się spotkanie z legendarnym piłkarzem Władysławem Żmudą.

Władysław Żmuda – legenda piłki nożnej, obrońca, reprezentant Polski, trener. Urodzony w Lublinie sportowiec reprezentował m.in. barwy Motoru Lublin, Śląska Wrocław, Widzewa Łódź, Cosmosu Nowy Jork i US Cremonese.

Trzykrotny mistrz Polski (raz ze Śląskiem Wrocław, dwa razy z Widzewem Łódź). Członek Klubu Wybitnego Reprezentanta. Z reprezentacją Polski czterokrotnie uczestniczył w mistrzostwach świata (1974 – 3. miejsce, 1978, 1982 – 3. miejsce, 1986), na których rozegrał 21 meczów.

Jako trener najczęściej pracował z juniorskimi reprezentacjami Polski, a także był asystentem w seniorskiej reprezentacji Polski (za kadencji Jerzego Engela i Pawła Janasa).

W Częstochowie odbędzie się spotkanie z legendą piłki nożnej Władysławem Żmudą 2
Władysław Żmuda

Swoją historię opowiedział w biograficznej książce „A Ty będziesz piłkarzem”, której autorem jest Dariusz Kurowski. Publikacja ukazała się na rynku w maju 2021 r.

I to ten tytuł dostarczył pretekstu spotkaniu, które odbędzie się w Częstochowie w sobotę, 3 grudnia. Jego organizatorami są Agencja Artystyczna Certus i Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. Miejscem wydarzenia będzie aula muzeum (ul. Jagiellońska 67/71). Początek o godz. 17.

Oprócz promocji książki zaplanowano rozmowę z autorem. Nie zabraknie wspomnień związanych m.in. z grą w reprezentacji Polski. Artystyczne atrakcje zapewni minirecital Zofii Stefaniak.

Podczas spotkania będzie istniała możliwość zakupu książki „A Ty będziesz piłkarzem”, zdobycia autografu piłkarza oraz zrobienia sobie z nim zdjęcia.

Wstęp na wydarzenie za bezpłatnymi zaproszeniami, o które można pytać w siedzibie muzeum i agencji Certus (ul. Dąbrowskiego 36/4).

AK