Spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich

0
206

 

Otwarte spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich dr Adamem Bodnarem odbędzie się w Lublińcu 27 listopada br. w godzinach 17.30 – 19.30.

Charakter otwarty spotkania ma na celu zgromadzenie jak największej ilości uczestników, którzy chcą się dowiedzieć na czym polega praca Rzecznika Praw Obywatelskich lub zgłosić swoje tematy i problemy.

Na spotkanie mogą przyjść wszyscy zainteresowani, którzy chcieliby opowiedzieć Rzecznikowi o ważnych problemach, z którymi się zmagają, zwłaszcza o tym, co jest ważne dla regionu, ale też i o rzeczach dobrych, które warto upowszechnić w całym kraju. Rzecznik praw obywatelskich, Adam Bodnar uważa, że o stanie praw człowieka w Polsce nie można dowiadywać się tylko z pism przysyłanych do Biura Rzecznika Praw Obywatelskich. Dlatego od początku swojej kadencji jeździ po Polsce i spotyka się zarówno z mieszkańcami, jak i przedstawicielami organizacji społecznych.

Na początku spotkania Rzecznik krótko opowie, na czym polega jego praca, a następnie uważnie wysłucha każdego, kto chce zabrać głos. Zgłaszane tematy i problemy są dokładnie notowane, a zgłaszający mogą liczyć na informację zwrotną, co się stało z jego sprawą.

Spotkanie jest otwarte i bezpłatne zatem wystarczy na nie przyjść. Nie jest wymagane wcześniejsze zgłoszenie udziału. Jednak ułatwia nam ono organizację i przygotowanie merytoryczne spotkania. Dlatego zachęcamy Państwa do wcześniejszego pisemnego zgłoszenia za pośrednictwem formularza lub maila zagadnień dotyczących naruszania praw człowieka lub lokalnych problemów i spraw.

Spotkanie odbędzie się w Przedszkolu Miejskim nr 2, przy ul. Sądowej 10. Kontakt i zgłoszenia: mailowy: [email protected] telefoniczny: (22) 55 17 989

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here