Częstochowskie lodowisko już otwarte. Od 15 listopada można korzystać z obiektu

0
233

Sezon zimowy od teraz będzie trwał dłużej, dzięki zadaszeniu nad lodowiskiem przy ul. Boya-Żeleńskiego w Częstochowie. Długo wyczekiwany sezon zimowy oficjalne rozpoczął się 15 listopada. Pierwsi łyżwiarze weszli na lód o godz. 16.

Zadaszenie znalazło się na wysokość ponad 11 metrów. Jego głównym zadaniem jest poprawa funkcjonalność obiektu MOSiR. W zimie działać tam będzie sztuczne lodowisko, a przez resztę roku dostępne będą wielofunkcyjne boiska. Zakres wykonanych prac objął m.in. wykonanie fundamentów zadaszenia oraz samego zadaszenia o powierzchni ponad 3 tys. m2. Przebudowane zostało także oświetlenie płyty lodowiska oraz instalacje elektryczne. Prace dotyczyły także trybun – zamontowane zostały rolety, które mają ochraniać widownię przed wiatrem, jednocześnie dając możliwość wietrzenia obiektu – jak i całego terenu – przez noc. Zadaszenie ma formę łuku, wszystko po to, aby osłaniało przejście z budynku MOSiR na płytę lodowiska oraz pozostałe obiekty sportowe.

Dach nad lodowiskiem ma ponad 3,3 tys. mkw. Wykonany jest z blachy i poliwęglanu, wsparty jest na drewnianych podporach. Dach przedłuża sezon zimowy, dzięki temu problem przestają być opady deszczu czy też śniegu. W okresie wiosennym i letnim płyta lodowiska przekształcona będzie w plac zabaw i boiska wielofunkcyjne, którym również nie będzie przeszkadzała aura.

Z obiektu można będzie korzystać codziennie w godzinach 10.00 – 20.00. Cennik można znaleźć na stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Częstochowie.

Obiekt będzie dostosowany do korzystania z kart „Częstochowski Senior”, „Rodzina +”, „Karta Dużej Rodziny”, „Częstochowska Karta Mieszkańca”.

(p.s-b.)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here