fbpx
Strona głównaWiadomościCzęstochowaOśrodek Promocji Kultury zaprasza na spotkanie z poetą Tomaszem Bąkiem

Ośrodek Promocji Kultury zaprasza na spotkanie z poetą Tomaszem Bąkiem

W piątek, 25 czerwca Ośrodek Promocji Kultury “Gaude Mater” organizuje spotkanie autorskie z Tomaszem Bąkiem. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 19. Obowiązują ograniczenia sanitarne.

Ostatnim tomem w dorobku poety Tomasza Bąka jest ten zatytułowany „O, tu jestem”. I to właśnie tej publikacji poświęcone będzie spotkanie, które odbędzie się w piątek w częstochowskim Ośrodku Promocji Kultury “Gaude Mater” (ul. Dąbrowskiego 1).

-Tomasz Bąk w najnowszym tomie poetyckim proponuje czytelnikom i czytelniczkom nie tylko rozpoznawalne już, przenikliwe spojrzenie na problemy współczesnej polityki, ekonomii i kultury, wyrastające z odpowiedzialnego traktowania twórczości poetyckiej, ale i zaprasza w podróż przez rozmaite językowe idiomy. Poeta czerpie inspirację między innymi ze znakomitych autorów amerykańskich, przydając im charakterystycznie polskiego – w wielu znaczeniach – brzmienia. Owocuje to książką wielowymiarową, bogatą stylistycznie i treściowo, potwierdzającą ogromne znaczenie poety w dzisiejszym życiu literackim. – zaznaczają organizatorzy wydarzenia.

Oprócz wspomnianego “O, tu jestem” Bąk ma na swoim koncie takie tomy jak “Kanada” (2011), “[beep] Generation” (2016), “Utylizacja. Pęta miast” (2018), “Bailout” (2019) czy jednoaktówka „Katedra” (2019). To również laureat Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius w kategorii debiut, Poznańskiej Nagrody Literackiej – Stypendium im. Stanisława Barańczaka oraz Nagrody Literackiej Gdynia.

Piątkowe spotkanie rozpocznie się o godz. 19. Wstęp jest wolny, ale obowiązują ograniczenia sanitarne (więcej o nich można przeczytać na stronie gaudemater.pl).

ZS

Czytaj także: Fotografowie na start! W Częstochowie ruszyły dwa konkursy

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here