fbpx

Miejska Galeria Sztuki. Spotkanie poświęcone płycie „Revolver” The Beatles przyciągnęło tłumy [GALERIA ZDJĘĆ]

Poniedziałkowy wieczór w częstochowskiej Miejskiej Galerii Sztuki był świętem dla wszystkich wielbicieli The Beatles.

Wszystko za sprawą spotkania związanego z remasterowaną płytą „Revolver”, uznawaną za najbardziej rewolucyjną w całym dorobku Wielkiej Czwórki. Spotkanie poprowadził znakomity dziennikarz muzyczny i wielki fan Beatlesów – Piotr Metz.

Miejska Galeria Sztuki. Spotkanie poświęcone płycie "Revolver" The Beatles przyciągnęło tłumy [GALERIA ZDJĘĆ] 2
Spotkanie poświęcone płycie „Revolver” The Beatles (fot. Robert Jodłowski/Miejska Galeria Sztuki)

Zanim jednak „Elenor Rigby” czy „Yellow Submarin” wypełniły salę kinową, w holu Miejskiej Galerii Sztuki otwarta została wystawa pamiątek z bogatej kolekcji wyjątkowego gościa. Na wejściu każdy z uczestników dostał też maski z wizerunkami Johna, Paula, George’a, Ringo lub właśnie Piotra Metza oraz papierowe rewolwery. Niezwykły klimat i niepowtarzalne pamiątkowe zdjęcia były więc gwarantowane!

Miejska Galeria Sztuki. Spotkanie poświęcone płycie "Revolver" The Beatles przyciągnęło tłumy [GALERIA ZDJĘĆ] 3
Spotkanie poświęcone płycie „Revolver” The Beatles (fot. Robert Jodłowski/Miejska Galeria Sztuki)

Podczas spotkania zabrzmiały nie tylko nowe wersje słynnych utworów, ale i nagrania demo oraz te alternatywne, które powstały podczas sesji nagraniowych. Odsłuch albumu na sprzęcie najwyższej klasy zapewnił Maciej Grabałowski oraz Delta Audio. Nie brakowało anegdot, wspomnień i ciekawostek.

Opowieści przeplatane były prezentacjami archiwalnych zdjęć, a także wideoklipów. Podczas imprezy można było zakupić też nową wersję albumu – i to w kilku formatach. Fani The Beatles nie zawiedli i 31 października tłumnie stawili się w gmachu przy Al. NMP 64.

RJ