fbpx

Spotkanie biznesowe „Szukasz swojego partnera w biznesie?”. Druga edycja już za nami [ZDJĘCIA]

We wtorek, 20 września odbyła się druga odsłona spotkania biznesowego „Szukasz swojego partnera w biznesie?”. Zaprosiła na nie Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Częstochowie.

Przypomnijmy: spotkanie biznesowe „Szukasz swojego partnera w biznesie?” doczekało się drugiej edycji. Na pierwszą odsłonę Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa, jako przedstawiciel samorządu gospodarczego regionu, zaprosiła 27 kwietnia (opisywaliśmy je TUTAJ). Spotkanie w sali konferencyjnej firmy Polontex S.A. było tak owocne,
że podjęto decyzję o kontynuowaniu tej idei. Warto dodać, że to uczestnicy kwietniowego wydarzenia zwrócili się do organizatorów z prośbą o „powtórkę”.

Spotkanie biznesowe „Szukasz swojego partnera w biznesie?”. Druga edycja już za nami [ZDJĘCIA] 2
Druga edycja spotkania biznesowego „Szukasz swojego partnera w biznesie?” (mat. RIPH)

W związku z tak dużym zainteresowaniem spotkanie odbyło się w tym samym miejscu we wtorek, 20 września. Na łamach „Gazety Regionalnej” zapowiadaliśmy je już na początku września. Nasza redakcja znów znalazła się bowiem wśród patronów medialnych przedsięwzięcia, którego celem było promowanie firm, nawiązywanie nowych kontaktów biznesowych przez ich przedstawicieli, a także wspieranie działań dla rozwoju gospodarczego.

Oficjalne otwarcie wydarzenia miało miejsce w samo południe. Zebranych licznie gości przywitali Prezes Zarządu RIPH w Częstochowie – Andrzej Broniewski oraz Prezydent
Rady RIPH w Częstochowie – Tadeusz Szymanek. Potem rozpoczęła się prezentacja oferty sponsorów, a także rozmowy pomiędzy uczestnikami. Przedsiębiorcy mieli czas na zaprezentowanie swojej działalności, wymianę wizytówek i ulotek. Organizatorzy wydarzenia wierzą, że nawiązane podczas spotkania kontakty, zaowocują w przyszłości efektywną i długotrwałą współpracą.

Spotkanie biznesowe „Szukasz swojego partnera w biznesie?”. Druga edycja już za nami [ZDJĘCIA] 3
Druga edycja spotkania biznesowego „Szukasz swojego partnera w biznesie?” (mat. RIPH)

We wrześniowym spotkaniu, oprócz przedsiębiorców, uczestniczyli przedstawiciele m.in. Urzędu Miasta Częstochowy, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, Starostwa Powiatowego w Częstochowie, Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A., Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., Częstochowskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego w Sobuczynie, Politechniki Częstochowskiej oraz Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Długosza w Częstochowie.

W sumie swój udział zgłosiło kilkadziesiąt firm, w tym np. Asten Group Sp. z o.o., Exact Systems, F/P/H.U Green Pack, Hegalmann Transporte Sp. z o.o., Liberty Częstochowa sp. z o. o., RKS Raków Częstochowa czy Polontex. Szczegóły: www.riph.eu.

ZS