fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaWiadomościNagrodzony na Krakowskim Festiwalu Filmowym "Spacer z Aniołami" do obejrzenia w Częstochowie

Nagrodzony na Krakowskim Festiwalu Filmowym „Spacer z Aniołami” do obejrzenia w Częstochowie

Uhonorowany Złotym Lajkonikiem „Spacer z Aniołami” będzie można obejrzeć także w Częstochowie. Kino „Iluzja” zaprasza na seanse 12 i 13 czerwca o godz. 11.

6 czerwca zakończył się 61. Krakowski Festiwal Filmowy, którego triumfatorem został Tomasz Wysokiński. Jego film „Spacer z Aniołami” uhonorowano najwyższym laurem – Złotym Lajkonikiem. Doceniono „rzetelne przeprowadzenie przez jądro ciemności, profesjonalizm w opowiadaniu, świadomą narrację po bezwzględnym, odległym świecie oraz film, o którym trudno przestać myśleć”. Dokument został wyróżniony także za muzykę autorstwa Pawła Mykietyna, za produkcję – nagroda KIPA dla Piotra Kobusa i Agnieszki Drewno, a także otrzymał rekomendację Krakowskiego Festiwalu Filmowego do Europejskiej Nagrody Filmowej.

-To jest naprawdę dobre kino! Bohater walk przeciw południowoafrykańskiemu apartheidowi, próbuje odnaleźć porwane dziecko. Poszukiwania prowadzą go w najciemniejsze zaułki Johannesburga oraz mroczne zakamarki jego duszy – zachęca Małgorzata Stasikowska-Lis z częstochowskiego OKF – Kina Studyjnego „Iluzja”.

To właśnie za sprawą OKF-u częstochowska publiczność będzie miała okazję obejrzeć ten ceniony film. Seanse w czerwcu będą jednak tylko dwa: 12 i 13 czerwca o godz. 11. Bilety normalne kosztują 17 zł, ulgowe – 15 zł.

-Każdego dnia w RPA znikają dzieci. Uciekają z domów, są z nich wyrzucane lub uprowadzane, a potem zostają niebezpiecznymi przestępcami, zmusza się je do prostytucji lub padają ofiarą mordów rytualnych. Misją mężczyzny o imieniu Jerry jest ich odnajdywanie. W Spacerze z Aniołami towarzyszymy mu w poszukiwaniach dziewczynki porwanej w Soweto. Duchy przodków mówią, że dziecko żyje, ale ostrzegają, że odnalezienie go może spowodować śmierć jego matki. Poszukiwania podjęte przez Jerry’ego przywołują bolesne wspomnienia. Będąc jeszcze dzieckiem, żył na ulicy, skąd zrekrutowano go w szeregi zbrojnego ramienia Afrykańskiego Kongresu Narodowego, w którym walczył z reżimem apartheidu. Zabliźnione rany krwawią na nowo, a konfrontacja z przeszłością ujawnia prawdziwą duszę Jerry’ego – czytamy w opisie filmu.

Więcej informacji o www.okf.czest.pl.

ZS

Czytaj także: “Opowieść o miłości” premierowy seans w Częstochowie

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -