fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneAreszt dla kierowcy, który niemal nie zabił dziecka na pasach w Rędzinach....

Areszt dla kierowcy, który niemal nie zabił dziecka na pasach w Rędzinach. Problemy będą mieli także opiekunowie chłopca, którzy pozwolili mu jechać na hulajnodze po pasach

Sąd na wniosek prokuratora zastosował trzymiesięczny areszt względem 39-letniego Rafała K., który w niedzielę nie ustąpił pierwszeństwa rodzinie przechodzącej po pasach w Rędzinach i o mało nie zabił 7-letniego chłopca.

Areszt dla kierowcy, który niemal nie zabił dziecka na pasach w Rędzinach. Problemy będą mieli także opiekunowie chłopca, którzy pozwolili mu jechać na hulajnodze po pasach 1

Za narażenie pieszych na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i kierowanie pojazdem pomimo orzeczonego przez sąd dożywotniego zakazu grozi mu do 5 lat więzienia.

Niestety, problemy mogą mieć również rodzice chłopcach, gdyż dziecko, niezgodnie z obowiązującymi przepisami jechało na hulajnodze po ulicy.

Mieszkaniec powiatu częstochowskiego, który kierując volkswagenem wyprzedził samochody stojące przed przejściem dla pieszych i przepuszczających rodzinę, a następnie o mały włos nie zabił jadącego na hulajnodze chłopca, posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym pod wpływem alkoholu i był wielokrotnie karany za wykroczenia drogowe. Teraz, po ostatnim wydarzeniu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie, a potem jego sprawą zajmie się sąd.

– Z toczącego się postępowania wyłączono również materiały, które skierowane zostaną do sądu rodzinnego i nieletnich pod kątem naruszenia przepisów z zakresu ruchu drogowego przez małoletniego poruszającego się hulajnogą elektryczną – poinformowała Komenda Miejska Policji w Częstochowie.

Jak przypomina policja, zgodnie z nowymi przepisami hulajnoga elektryczna jest pojazdem napędzanym elektrycznie i zabronione jest poruszanie się nim po drodze dziecka w wieku do 10 lat oraz przejeżdżaniem wzdłuż po przejściu dla pieszych.

– Ponadto przepisy zabraniają dopuszczania dziecka w wieku do 10 lat do kierowania hulajnogą elektryczną na drodze, dlatego czynności będą również prowadzone pod kątem naruszenia tego zakazu przez opiekunów 7-latka – przekazała częstochowska policja.

Policja zajmie się również kierowcą skody zaparkowanej przed Urzędem Gminy Rędziny, którego monitoring nagrał całe zdarzenie. Jak przekazała KMP w Częstochowie, na nagraniu widać bowiem, jak kierująca tym autem kobieta zatrzymuje swój pojazd przed przejściem dla pieszych.

– Kłomnicka policja prowadzi w tej sprawie czynności wyjaśniające, ponieważ prawo o ruchu drogowym mówi jasno i jednoznacznie, że parkowanie w odległości mniejszej niż 10 metrów od skrzyżowania lub przejścia dla pieszych jest niedozwolone -podano w komunikacie Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. – Przepis ten ma na celu przede wszystkim zapewnienie widoczności w rejonie wzmożonego ruchu pieszych.

Szczegóły niedzielnego wydarzenia i nagranie znajdują się tutaj:

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -