fbpx
Strona głównaEkologia14 maja, czyli w najbliższą sobotę, odbędzie się wielkie śmieciobranie na Lisińcu...

14 maja, czyli w najbliższą sobotę, odbędzie się wielkie śmieciobranie na Lisińcu i w Szarlejce

Już w najbliższą sobotę 14 maja o godzinie 11:00 rozpocznie się akcja „Śmieciobranie na Lisińcu i w Szarlejce”. Każdy może wziąć w niej udział i pomóc naturze.

Natura ma dobroczynny wpływ na nasze samopoczucie. Drzewa, śpiew ptaków i spacer leśną alejką to czas relaksu kojącego nerwy i dającego odpoczynek. Niestety nie zawsze tak to wygląda.

Przyjemność obcowania z naturą może zepsuć sam człowiek. W lasach i na terenach zielonych oprócz skarbów natury znaleźć możemy pozostawione przez człowieka śmieci. Zaskakującym jest nadal to, co człowiek może pozostawić w lesie.

W sobotę 14 maja odbędzie się akcja ”Śmieciobranie na Lisińcu i w Szarlejce”. Jej celem będzie sprzątanie pięknego obszaru znajdującego się na terenie Lisińca i Szarlejki. Teren ten nazywany jest Doliną Kocinki i Wzgórza Bory. To zadrzewione tereny, którymi można spacerować delektując się naturą.

Sprzątanie rozpocznie się 14 maja o godzinie 11:00. Miejscem zbiórki będzie pętla autobusowa przy Cmentarzu Komunalnym, a dokładniej początek terenu zalesionego przy ul. Radomskiej.

Punkt w którym spotkają się uczestnicy akcji będzie oznaczony, przez co łatwo będzie do niego trafić. Organizatorzy zapraszają do udziału w akcji nie tylko osoby zamieszkałe na terenie dzielnicy Lisiniec i w Szarlejce, ale i wszystkich, którzy chcieliby pomóc naturze, która nie potrafi się sama obronić przed działaniem człowieka.

Nawiązujące do grzybobrania, czyli zbierania darów lasu, ”Śmieciobranie”, to proekologiczne działanie służące wszystkim pokoleniom, mające na celu wyniesie z lasu śmieci. Do udziału w akcji zachęcane są całe rodziny, by od wczesnych lat krzewić u najmłodszych wzorce proekologiczne i uczyć szacunku do otaczającej nas natury.

Worki i rękawiczki zostaną zapewnione przez organizatorów. Dla dzieci przewidziane są upominki. Dbając o naturę, odwdzięczy się nam ona otoczeniem przyjaznym i pięknym, a przebywanie na jej łonie bez wątpienia będzie przynosić satysfakcję. Oczywistym jest, że ”Śmieciobranie na Lisińcu i w Szarlejce” spowoduje, że skorzysta na tym wiele istnień.

W samej Częstochowie również na bieżąco są realizowane działania, które sprzyjają naturze. Kilka dni temu zostały posadzone nowe drzewa na Wyczerpach, o czym przeczytasz pod tym LINKIEM.

śmieciobranie
źródło: Pixabay

Red.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Nowa Deweloper - Mieszkania i domy w Częstochowie

Popularne

- Advertisment -Nowa Deweloper - Mieszkania i domy w Częstochowie