fbpx

Policjanci z Myszkowa spotkali się z uchodźcami z Ukrainy

Policjanci spotkali się z uchodźcami, którzy przebywają na terenie Myszkowa.

Podczas spotkania między innymi omówili obowiązujące w Polsce przepisy ruchu drogowego oraz przybliżyli procedury postępowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Na koniec spotkania policjanci rozdali uczestnikom ulotki profilaktyczne w języku ukraińskim.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego i zespołu do spraw profilaktyki społecznej myszkowskiej komendy spotkali się wczoraj z grupą kobiet i ich dziećmi. Osoby te uciekły zza wschodniej granicy, by u nas znaleźć schronienie przed wojną. Dlatego przebywając na terenie Rzeczypospolitej Polskiej muszą znać podstawowe przepisy prawa, które obowiązują w naszym kraju.

Dzięki wsparciu jednego z obywateli Ukrainy, który mówi po polsku, stróże prawa przekazali wszystkie ważne informacje, które dotyczyły bezpieczeństwa w tym również w ruchu drogowym.

Omówili zasady, które obowiązują na drodze oraz zwrócili uwagę na odpowiedzialność karną. Nie zabrakło również informacji na temat wysokich grzywien za naruszenie obowiązujących w Polsce przepisów.

Na zakończenie spotkania mundurowi odpowiadali na mnóstwo pytań, które były związane z bezpieczeństwem. Stróże prawa wręczyli ulotki informacyjne w języku ukraińskim ze wskazówkami, jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa i z najważniejszymi przepisami ruchu drogowego, które obowiązują w naszym kraju.

K KIK