fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPracaŚląska Służba Celno-Skarbowa szuka chętnych do pracy

Śląska Służba Celno-Skarbowa szuka chętnych do pracy

Śląska Służba Celno-Skarbowa szuka chętnych do pracy. Wolnych jest 50 etatów mundurowych.

Służba Celno-Skarbowa to wyodrębniona w ramach Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) jednolita i umundurowana formacja, którą tworzą funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej.Funkcjonariusze  KAS zajmują się wykrywaniem i zwalczaniem nieprawidłowości potencjalnie zagrażających bezpieczeństwu finansowemu państwa, zapewniają ochronę i bezpieczeństwo obszaru celnego Wspólnoty Europejskiej, w tym zgodności z prawem przywozu oraz wywozu towarów z tego obszaru, a także wykonywaniu obowiązków określonych w przepisach odrębnych, w szczególności w zakresie podatku akcyzowego oraz podatku od gier.

Funkcjonariusze śląskiej KAS pełnią służbę na terenie całego województwa śląskiego – o tym gdzie dokładnie będą pracować nowo przyjęci funkcjonariusze zdecyduje dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Katowicach.  Sprawują nadzór nie tylko nad kontrolą celną towarów, ale również pracują przy zwalczaniu przestępczości podatkowej oraz celnej, a także zwalczaniu nielegalnego hazardu, przemytu towarów akcyzowych.

Funkcjonariusze zajmują się rozpoznawaniem, zapobieganiem i wykrywaniem przestępstw i wykroczeń skarbowych oraz przestępstw związanych z przywozem i wywozem towarów ochrony dóbr kultury oraz własności intelektualnej, a także przestępstw związanych z wprowadzaniem oraz wyprowadzaniem z polskiego obszaru celnego towarów objętych ograniczeniami lub zakazami. Mundurowi kontrolują ruch i transport drogowy oraz współpracują z organami celnymi innych państw. Na kandydatów do służby czeka pakiet szkoleń umożliwiający zdobycie wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych.

Zainteresowani praca mogą składać dokumenty do 15 lipca.

Dodatkowe informacje o rekrutacji do służby w śląskiej KAS można uzyskać pod nr telefonu (32) 207-61-81.

(zdjęcie ilustracyjne pixabay.com)

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -