fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneSkrzyżowanie al. Wolności z Alejami ma być otwarte dzisiaj o godzinie 13

Skrzyżowanie al. Wolności z Alejami ma być otwarte dzisiaj o godzinie 13

Skrzyżowanie al. Wolności z Alejami ma być otwarte dzisiaj o godzinie 13. Poinformował nas o tym rzecznik prasowy częstochowskiego MZD i MPK Maciej Hasik.

– Taką informację otrzymaliśmy o wykonawcy robót -zaznaczył.

Czyżby istniała obawa, ze termin te nie zostanie dotrzymany? Jak będzie, zobaczymy.

Najwyraźniej jednak wielu częstochowian, nie tylko my w redakcji, uznało, ze skoro miasto tydzień temu zapowiedziało otwarcie skrzyżowania na dzisiaj, będą mogli je już bez przeszkód pokonać od rana. Niestety, tak się nie stało, chociaż ostatnie prace porządkowe można było przecież wykonać w weekend.

Informacja o tym, że skrzyżowanie będzie przejezdne dziś, ale dopiero od 13 nie dotarła chyba także do robotników pracujących na torowisku. Kiedy byliśmy tam dziś około godziny 9.30 część pracowników zaczęła demontować płoty, przesuwać zapory, bo, jak nam powiedzieli, „zaraz otwierają”.

Kiedy okazało się, że otwarcie ma nastąpić później, porzucili te czynności i z pasa od strony „Megasamu” przenieśli się na przeciwną jezdnię i zaczęli porządkować torowisko od strony apteki. Efekt? Widząc częściowo odsłonięte skrzyżowanie, niektórzy kierowcy zaczęli przez nie przejeżdżać, kierując się w stronę „Merkurego”. Ci jadący z przeciwnej strony, widzą przejeżdżające Alejami samochody również chcieli przejechać przez torowisko i… napotykając na zapory musieli zawracać. Zdezorientowali byli także piesi, a pasażerowie MPK musieli czekać na autobus pozbawieni osłony w postaci płotu oddzielającego ich od wykopu na torowisku.

Swoją drogą chyba należałoby tego samego dnia otworzyć skrzyżowania i przywrócić dawne przystanki w Alejach, bo teraz przez część dnia (o ile skrzyżowanie rzeczywiście otwarte) pasażerowie MPK będą czekać na autobus w niezbyt bezpiecznym miejscu.

MPK najwyraźniej wierzy, że uda się jednak w całości otworzyć dziś to skrzyżowanie, bo potwierdzono nam właśnie, że autobusy miejskie powrócę jutro na stare trasy w Alejach.

Cóż, w końcu poniedziałek kończy się o północy, należy mieć więc nadzieję, że skrzyżowanie rzeczywiście dziś będzie otwarte.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -