Wygrana piłkarzy 2-ligowej Skry w Siedlcach z Pogonią. Są 3 punkty i przełamanie!

Piłkarze Skry Częstochowa w sobotę walczyli na trudnym terenie w Siedlcach z Pogonią. Wygrali za 3 punkty, choć mogli wyjechać tylko z 1, bo do 88. minuty był remis…

Zawodnicy Skry po dwóch porażkach z Lechem II Poznań i Górnikiem Polkowice jechali do Siedlec z myślą o przełamaniu. Skra po golu Mariusza Holika objęła prowadzenie w 31. minucie. Podopieczni trenera Marka Gołębiewskiego utrzymali prowadzenie do przerwy i w szatni mogli zastanowić się nad taktyką na drugie 45 minut.

Częstochowscy piłkarze, mimo ataków gospodarzy, skutecznie bronili się do 85. minuty. Wówczas Piotr Pierzchała doprowadził do remisu.

Strata bramki nie „podcięła skrzydeł” gościom. Skra w 88. minucie po strzale Kamila Wojtyry zdobyła drugą bramkę i wygrała mecz 2:1 zdobywając na trudnym terenie z sąsiadem z tabeli 3 ważne punkty.

Po 13 rozegranych meczach Skra ma na koncie 22 punkty. Po spotkaniu w Siedlcach częstochowska drużyna awansowała na 4. miejsce w tabeli.

Pogoń Siedlce – Skra Częstochowa 1:2 (0:1)

Skra: Biegański – Mesjasz, Holik, Brusiło, Gołębiowski, Napora, Noiszewski, Niedbała, Nocoń, Olejnik, Wojtyra.