Skra już trenuje. 15 stycznia zagra z Radomskiem

0
225

Wyjatkowo wcześnie, bo już 7 stycznia rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej piłkarze Skry Częstochowa. Obecnie drużyna przygotowuje się na swoich obiektach, w planie jest też rozegranie aż 8 meczów sparingowych. Pierwszy, z RKS-em Radomsko już 15 stycznia przy Loretańskiej.
Tuż po Święcie Trzech Króli cała drużyna spotkała się na bieżni obiektu przy liceum im. Henryka Sienkiewicza w Częstochowie. Pierwszym elementem przygotowań były testy motoryczne. – Zrobiliśmy pomiary wagi i możemy stwierdzić, że zawodnicy podczas przerwy przyłożyli się do indywidualnych rozpisek, nie odstawili ruchu i aktywności gdzieś na bok – powiedział Konrad Gerega, który po zakończeniu kariery na boisku dołączył do sztabu szkoleniowego Skry.

Skra już trenuje. 15 stycznia zagra z Radomskiem 1


Zawodnicy zgodnie przyznawali, że czas świąt i noworocznego odpoczynku bardzo im pomógł i teraz mogą w spokoju przygotowywać się do rundy wiosennej. – Ta przerwa między sezonami jest zawsze bardzo potrzebna, bo tych meczów jest naprawdę sporo. Udało nam się z rodzinką odpocząć trochę za Rzeszowem. Nie zapomniałem oczywiście też o tym, aby się trochę poruszać, bo ważny cel na wiosnę jest przed nami – przyznał bramkarz Mateusz Kos.
Tym celem będzie oczywiście utrzymanie drugiej ligi i pozostanie na szczeblu centralnym. Skra testuje obecnie kilku zawodników, ale już oficjalnie ogłosiła, że do drużyny po rundzie jesiennej spędzonej w I-ligowym Zagłębiu Sosnowiec powrócił Michał Kieca. – Prezes Wierzbicki dość wcześnie się ze mną skontaktował. Ucieszyłem się, że chciałby mnie z powrotem widzieć przy Loretańskiej. Dogadaliśmy się bardzo szybko. Chcę wiosną drużynie pomóc w utrzymaniu. Mam nadzieję, że to będzie runda udana tak dla mnie, jak i dla Skry. Odpocząłem trochę w górach, a teraz skupiam się już tylko na przygotowaniach – ocenił pomocnik, który występował w Skrze w poprzednim sezonie.

Skra już trenuje. 15 stycznia zagra z Radomskiem 2


Do niezwykle ciekawie się zapowiadającej, ale ciężkiej piłkarsko rundy drużynę ma przygotować aż 8 meczów kontrolnych. Pierwszym sparingpartnerem Skrzaków będzie beniaminek I grupy III ligi RKS Radomsko. Mecz został zaplanowany na środę (15.01) o godzinie 18.00 na stadionie przy Loretańskiej. Szczegółowa rozpiska sparingów na grafice. Pierwszy wiosenny mecz o ligowe punkty 29 lutego. Skra zmierzy się wtedy na wyjeździe z Górnikiem Polkowice.
(Mariusz Rajek, Skra Częstochowa)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here