Skra Częstochowa wywalczyła cenny punkt w Rzeszowie

Piłkarze II-ligowej Skry Częstochowa zremisowali w sobotę w Rzeszowie z Resovią 2:2. Niepokonani są od czterech kolejek, w których zdobyli 8 punktów.

Skra straciła gola już w ósmej minucie meczu, ale potem osiągnęła przewagę i od pewnego momentu wyraźnie przeważała. Wyrównała jednak dopiero w 44. minucie. Oktawian Obuchowski dośrodkował wówczas z rzutu wolnego, a celną główką popisał się środkowy obrońca – Mariusz Holik.

Druga połowa zaczęła się dla skrzaków doskonale. W 48. min odbita piłka trafiła w polu karnym do Damiana Nowaka, który obrócił się spokojnie i z najbliższej odległości pokonał bramkarza. Potem naciskała Resovia, ale dobrze grający częstochowianie nie popełniali błędów. Niestety, w 72. min sędzia odgwizdał faul Oktawiana Obuchowskiego na Sebastianie Zalepie i podyktował jedenastkę, którą Resovia zamieniła na bramkę.

W końcówce Skra próbowała atakować. W 80. Nowak główkował tuż nad poprzeczką, w ostatniej akcji z woleja minimalnie niecelnie uderzał Piotr Nocoń i pojedynek zakończył się remisem.

– Mamy spory niedosyt. Prowadziliśmy z Resovią 2:1, byliśmy drużyną lepszą, ale nie daliśmy rady zdobyć trzech punktów – komentuje młody stoper skrzaków Adrian Błaszkiewicz. – Bardzo chcieliśmy wygrać, niestety nie udało się. Dzisiaj bardziej straciliśmy dwa punkty niż jeden zdobyliśmy.

Remisując w Rzeszowie skrzacy do czterech przedłużyli serię meczów bez porażki. Od początku sezonu zdobyli 11 punkt, z czego 4 na wyjazdach. W kolejnych meczach zmierzą się z rywalami z czołówki tabeli. W sobotę 6 października na swoim stadionie z Elaną Toruń, a tydzień później na wyjeździe z Widzewem Łódź.

Resovia Rzeszów – Skra Częstochowa 2:2 (1:1)

Bramki: 1:0 Zalepa (8.),1:1 Holik  (44.), 1:2 Nowak (48.), 2:2 Straszkewicz (72.)

Resovia Rzeszów:  Banek – Antonik (88. Feret), Mikulec, Frankiewicz, Domoń, Ogrodnik (54. Hass), Makowski (54. Adamski), Kaliniec Ż, Kmiotek Ż, Pyrdek (68. Straszkewycz), Zalepa

Skra Częstochowa: Krzczuk – Jurek Ż, Błaszkiewicz Ż, Holik, Obuchowski Ż – Napora Ż, Olejnik,  Zalewski Ż, Niedbała (68. Buławski), Kieca (69. Nocoń), Nowak (90. Siwek).