fbpx

Sklep rowerowy z Częstochowy fabrykarowerow.com z nagrodą ONZ

Nie lada zaszczyt spotkał właściciela sklepu fabrykarowerow.com Wojciecha Kluka. W USA odebrał nagrodę ONZ za „Najbardziej przyjazne miejsce rowerzystom na Świecie”. Firma jest sponsorem częstochowskich klubów: m.in. Rakowa i Włókniarza.

– Jako sklep fabrykarowerow.com zostaliśmy nagrodzeni nagrodą ONZ „Najbardziej przyjazne miejsce rowerzystom na Świecie” – mówi właściciel sklepu fabrykarowerow.com Wojciech Kluk. – Do Waszyngtonu poleciała oficjalna delegacja z Częstochowy w tym Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. Uroczyste wręczenie statuetki odbyło się dnia 09.09.2022 w Światowym Banku w Waszyngtonie, jednogłośną decyzją 193 krajów. Wraz z prezydentem miasta Częstochowy i delegacją odbyliśmy oficjalną wizytę w polskiej Ambasadzie w USA. Spotkanie dotyczyło infrastruktury rowerowej i jej rozwoju. Nagroda jest rezultatem Rezolucji ONZ z roku 2018 gdzie 193 (wszystkie członkowskie) kraje jednogłośnie wybrały dzień 3 czerwca jako Światowy Dzień Roweru. W tym roku laureatami są ludzie z wszystkich sześciu zamieszkałych kontynentów. Nasz salon rowerowy jako jedyny sklep na świecie został wyróżniony za rok 2022.

Właściciel sklepu fabrykarowerow.com oprócz specjalnej statuetki otrzymał też inne przywileje. –

Jako laureat tej nagrody uzyskaliśmy prawo do bezpośredniej nominacji ludzi związanych z kolarstwem na całym świecie, dostęp do analiz rynkowych dotyczących branży rowerowej, które ONZ prowadzi od 1977 roku, przez najbliższe 15 lat – dodaje Wojciech Kluk.

AK, fot: materiały prasowe fabrykarowerow.com

Sklep rowerowy z Częstochowy fabrykarowerow.com z nagrodą ONZ 2
Sklep rowerowy z Częstochowy fabrykarowerow.com z nagrodą ONZ 3
Sklep rowerowy z Częstochowy fabrykarowerow.com z nagrodą ONZ 4
Sklep rowerowy z Częstochowy fabrykarowerow.com z nagrodą ONZ 5
Sklep rowerowy z Częstochowy fabrykarowerow.com z nagrodą ONZ 6
Sklep rowerowy z Częstochowy fabrykarowerow.com z nagrodą ONZ 7
Sklep rowerowy z Częstochowy fabrykarowerow.com z nagrodą ONZ 8