fbpx

I Mistrzostwa Subregionu Północnego Województwa Śląskiego w Crossie rowerowym

17 września w Parzymiechach odbyły się I Mistrzostwa Subregionu Północnego Województwa Śląskiego w Crossie rowerowym.

Mistrzostwa otworzył, wraz z przedstawicielami Urzędu Gminy Lipie, przewodniczący Związku Subregionu Północnego i Prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk.

– Organizowane po raz pierwszy mistrzostwa wpisują się w szerszy kontekst – w ideę współpracy między samorządami, które sąsiadują ze sobą i chcą razem się rozwijać, a razem oznacza szybciej i efektywniej. Z kolei młodzi przy okazji samych wyścigów sprawdzą swoje siły w zespołowej rywalizacji, promując zdrowy styl życia – mówił prezydent Częstochowy.

Mimo złej pogody, zawody przebiegły w duchu prawdziwej sportowej walki. Nagrody dla drużyn zwycięskich w imieniu Przewodniczącego Związku, wręczył dyrektor Biura Wojciech Ostaszewski.

Zwycięski puchar I Mistrzostw Subregionu Północnego trafił do Miasta i Gminy Koziegłowy. W Mistrzostwach startowały wyłącznie drużyny reprezentujące gminy wchodzące w skład Subregionu Północnego Województwa Śląskiego (5 osób). W drużynie musiały znajdować się 2 osoby w wieku 10–12 lat oraz 3 osoby w wieku 13–15 lat.

LN/UM Częstochowy