Siatkarze Exact Systems Norwida powalczyli, ale po raz drugi słabsi w play-off od Gwardii Wrocław

Siatkarze Exact Systems Norwid w rewanżowym spotkaniu ćwierćfinału play-off przegrali w niedzielę we Wrocławiu z Gwardią 2:3 i zagrają o miejsce 5. w Tauron 1 Lidze. Do półfinałów awansowali wrocławianie, którzy okazali się lepsi w play-ff i wygrali 2:0.

Siatkarze Exact Systems Norwida rundę zasadniczą zakończyli na 4. miejscu i pierwszy mecz play-off z 5. Gwardią Wrocław grali w miniony czwartek u siebie. Częstochowianie przegrali 0:3 i na rewanż do Wrocławia jechali „stojąc pod ścianą”.

Gospodarze bardzo dobrze zaczęli mecz, bo pierwszego seta wygrali 25:17. Na szczęście w drugiej partii częstochowianie wzięli się do odrabiania strat i po zaciętej grze wygrali 25:23. 25 punkt skutecznym atakiem zdobył Tomasz Kryński i zapewnił remis w meczu 1:1. Nadzieje odżyły na wygraną, ale po trzecim secie ponownie zmalały. Gwardia po raz drugi pokazała, że jest wyraźnie lepsza i wygrała 25:18. Trzeci set był praktycznie kopią pierwszego…

Aby przedłużyć swoje szanse na zwycięstwo i awans do czołowej czwórki podopieczni trenera Piotra Lebiody musieli wygrać czwartego i piątego seta… Przez większość czwartego seta nieznacznie prowadzili gospodarze, ale po atomowym serwie Damiana Koguta Exact Systems Norwid wyszedł na prowadzenie 18:17. Chwilę później gospodarze znowu mieli problemy z przyjęciem, dzięki czemu Gwardia wpadła na blok i zrobiło się 17:19. Od tego momentu inicjatywę przejęli goście, którzy wygrali 26:24 i doprowadzili do tie-breaka.

Początek decydującej partii był wyrównany, ale przy zmianie stron gospodarze prowadzili już 8:5. Później ze stanu 13:9 częstochowianie dogonili na 12:13. Siatkarze Exact Systems Norwida nie dali jednak rady odwrócić losów meczu i przegrali 12:15 oraz mecz 2:3.

Siatkarze Exact Systems Norwida w obecnym sezonie Tauron 1 Ligi nie mają szczęścia do Gwardii. Z wrocławską drużyną przegrali po raz czwarty: dwa razy w rundzie zasadniczej i dwa razy w play-off. Teraz częstochowianie będą walczyć o 5. miejsce na zakończenie sezonu w Tauron 1 Lidze.

eWinner Gwardia Wrocław – Exact Systems Norwid 3:2 (25:17, 23:25, 25:18, 24:26, 15:12)

Exact Systems Norwid: Kowalski, Kogut, Mucha, Kryński, Szewczyk, Usowicz, Wasilewski (libero) – Biliński, Walczak, Kopyść, Franczak, Cieślik.

Gwardia: Biernat, Lubaczewski, Olczyk, Wierzbicki, Menzel, Siwicki, Mihułka (libero) – Szymeczko, Frąc, Matula, Nowik.