Na taki mecz kibice Exact Systems Norwid czekali od dawna. Drużyna trenera Piotra Gruszki wygrała wyjazdowy mecz w Siedlcach z faworyzowanym KPS-em 3:2!

Siatkarze Exact Systems Norwid ostatnio znajdowali się w małym dołku. Dlatego kibice częstochowskich siatkarzy liczyli, że drużyna przełamie się i wygra w Siedlcach. Na papierze faworytem byli gospodarze. Przed meczem z Exact Systems Norwid KPS miał na koncie 8 wygranych, a częstochowianie tylko 4…

Trener Piotr Gruszka odpowiednio zmobilizował swoich siatkarzy do walki. Od pierwszym minut zagrał też podstawowy atakujący Tomasz Kryński. Częstochowianie od pierwszego seta narzucili swój styl gry. Spotkanie miało jednak zmienny przebieg. Raz seta wygrywali goście, raz gospodarze. Na szczęście w tie-breaku częstochowianie ponownie byli lepsi. Wygrali 15:12 i po ostatnim gwizdu sędziego mogli cieszyć się ze zwycięstwa i przełamania złej passy, która ciągnęła się ostatnio za nimi…

Exact Systems Norwid w 12 meczach wywalczył 13 punktów i zajmuje 12. miejsce w Tauron 1 Lidze. MVP spotkania został przyjmujący częstochowian Kamil Długosz.

KPS Siedlce – Exact Systems Norwid Częstochowa 2:3 (16:25, 25:23, 19:25, 25:18, 12:15)

Exact Systems Norwid: Kowalski, Łapszyński, Usowicz, Kryński, Długosz, Popiela, Podborączyński (libero) – Biliński, Zawalski, Gibek, Sługocki, Wnuk.

AK, foto: AK

Siatkarze Exact Systems Norwid wygrali w Siedlcach i mają 5 zwycięstwo w sezonie! 2