fbpx
Strona głównaSportSiatkarze Exact Systems Norwid rozpoczynają grę w wielkim finale i walczą o...

Siatkarze Exact Systems Norwid rozpoczynają grę w wielkim finale i walczą o awans do Plus Ligi!

Exact Systems Norwid rozpoczyna w czwartek decydującą batalię o awans do Plus Ligi. W pierwszym meczu finałowym Tauron 1 Ligi zagra w Będzinie z MKS-em. Drugi mecz zaplanowany jest w poniedziałek o godz. 20:30 w Częstochowie. W finale gra się do trzech zwycięstw.

Siatkarze Exact Systems Norwid pod okiem trenera Leszka Hudziaka tworzą piękną historię częstochowskiego klubu, która może zakończyć się wielkim sukcesem i historycznym awansem do Plus Ligi. Drużyna z Częstochowy po rundzie zasadniczej zajęła w tabeli Tauron 1 Ligi 2. miejsce, co już było bardzo dużym sukcesem. Częstochowscy siatkarze bardzo dobrze zaprezentowali się też w play-off. W ćwierćfinale pokonali Avię Świdnik, a w półfinale okazali się lepsi od Chemeko System Gwardii Wrocław, którą prowadzi trener Dawid Murek. Exact Systems Norwid przegrał pierwszy mecze w Częstochowie, ale wygrał we Wrocławiu i rywalizacja przeniosła się na decydujące trzecie starcie do Częstochowy. Częstochowscy siatkarze w minioną niedzielę po raz drugi pokonali w play-off Gwardię i awansowali do wielkiego finału Tauron 1 Ligi. Teraz będą walczyć z MKS-em Będzin o awans do Plus Ligi.

Zespoły będą grać w finale do 3 zwycięstw. Mecze będą odbywać się na zmianę. Pierwszy zaplanowany jest w czwartek w Będzinie, bo to MKS zajął 1. miejsce po rundzie zasadniczej. Drugi pojedynek odbędzie się w poniedziałek w Częstochowie (HSC, godz. 20:30). Trzeci mecz zaplanowano na czwartek, 18 maja w Będzinie. Terminy ewentualnego czwartego i piątego meczu zaplanowano na 21 maja w Częstochowie i 24 maja w Będzinie.

Finałowa rywalizacja tak się ułożyła, że z Częstochowy do Będzina jest blisko i kibice będą mogli wspierać częstochowian również na wyjazdach.

AK, fot: AK

Siatkarze Exact Systems Norwid rozpoczynają grę w wielkim finale i walczą o awans do Plus Ligi! 1
Siatkarze Exact Systems Norwid rozpoczynają grę w wielkim finale i walczą o awans do Plus Ligi! 2
Siatkarze Exact Systems Norwid rozpoczynają grę w wielkim finale i walczą o awans do Plus Ligi! 3
WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Ford Puma hybrydowy SUV

Popularne

- Advertisment -Ford Puma hybrydowy SUV