Siatkarze Exact Systems Norwid pokonali KPS Siedlce

Dwunaste zwycięstwo w Tauron 1 Lidze odnieśli w sobotę siatkarze Exact Systems Norwid. Częstochowianie pokonali KPS Siedlce 3:2.

Brawa należą się siatkarzom Exact Systems Norwid. Częstochowianie pokonali faworyzowany KPS 3:2. Goście przyjechali do Częstochowy z myślą o zwycięstwie i walce o czołówkę tabeli. Tymczasem natknęli się na bardzo dobrze dysponowanych częstochowian. Siatkarze trenera Piotra Gruszki pewnie wygrali inauguracyjnego seta, ale w kolejnym przegrali do 19.

Gospodarze najlepiej zagrali w 3. partii. Dali gościom zdobyć tylko 13 punktów. Po takiej deklasacji kibice spodziewali się, że Exact Systems Norwid pójdzie za ciosem i wygra też czwartego seta. Goście nie poddawali się jednak i doprowadzili do tie-breaka. W nim siatkarze Exact Systems Norwid po dobrej grze wygrali 15:13 i mecz 3:2. Gospodarze mogli cieszyć się z 12 zwycięstwa w sezonie.

Exact Systems Norwid po 26 meczach ma 34 punkty i zajmuje 11. miejsce w tabeli Tauron 1 Ligi.

Exact Systems Norwid Częstochowa – KPS Siedlce 3:2 (25:18, 19:25, 25:13, 20:25, 15:13)

Exact Systems Norwid: Kowalski, Długosz, Usowicz, Kryński, Gibek, Popiela, Olczyk (libero), Podborączyński (libero) – Biliński, Sługocki, Wnuk, Szewiński.