Pewne zwycięstwo siatkarek Częstochowianki z AZS AWF Warszawa

Siatkarki Sorella Częstochowianka szybko przełamały się po ostatnich dwóch porażkach. W sobotę pewnie pokonały AZS AWF Warszawa 3:1.

Siatkarki Sorella Częstochowianka w sobotę rozegrały 25 mecz w 1 lidze kobiet. Podopieczne trenera Andrzeja Stelmacha przełamały się po dwóch ostatnich porażkach z San Pajda Jarosław oraz Energetykiem Poznań i wygrały 3:1.

Częstochowianki bardzo pewnie rozpoczęły spotkanie i pierwszego seta wygrały do 15. Po dwóch partiach było już 2:0 i kibice mieli nadzieję, że spotkanie zakończy się w trzech setach. Tak się jednak nie stało. Zawodniczki AZS AWF wygrały trzecią partię do 14 i zmniejszyły straty na 1:2.

Na szczęście w czwartym secie wszystko wróciło do normy. Częstochowianki grały swoją siatkówkę, wygrały 25:21 i mecz 3:1.

Po 25 kolejkach siatkarki Częstochowianki zajmują 5. miejsce w tabeli (49 punktów). Do 4. Energetyka Poznań tracą 2 punkty.

KS Sorella Częstochowianka – AZS AWF Warszawa 3:1 (25:15, 25:21, 14:25, 25:21)