fbpx
Strona głównaSportSiatkarze Exact Systems Norwid jadą do silnej Visły sprawić kolejną niespodziankę

Siatkarze Exact Systems Norwid jadą do silnej Visły sprawić kolejną niespodziankę

Trudne zadanie czeka w sobotę siatkarzy Exact Systems Norwid. W 22 meczu Tauron 1 Ligi zagrają w Bydgoszczy z silną Visłą.

Siatkarze Exact Systems Norwid powracają do rozgrywek w Tauron 1 Lidze. Częstochowianie miniony weekend mieli wolny, bo swój mecz z SMS PZPS Spała rozegrali awansem. Ostatni raz siatkarze trenera Piotra Gruszki zagrali 29 stycznia w Bielsku-Białej, gdzie sprawili dość dużą niespodziankę i pokonali 3:0 prowadzący w tabeli BBTS! Częstochowianie z pewnością żałują, że na kolejny mecz muszą czekać aż do 12 lutego. Będąc na fali po pokonaniu lidera z pewnością szybko chcieliby zagrać i wygrać z kolejnym rywalem… Tymczasem Exact Systems Norwid miał prawie dwa tygodnie wolnego od rozgrywek ligowych i nie wiadomo, jak ta przerwa wpłynie na siatkarzy.

Do Bydgoszczy częstochowianie pojadą bez Mateusza Zawalskiego. Środkowy pod koniec stycznia przeszedł do lidera Tauron 1 Ligi BBTS-u Bielsko-Biała, z którym ma walczyć o awans do Plus Ligi.

Visła Bydgoszcz to obecnie 4. zespół w tabeli. Bydgoszczanie w 21 meczach zdobyli 40 punktów. Ich bilans to 13 zwycięstw i 8 porażek. Jedną z 8 porażek doznali w Częstochowie z Exact Systems Norwid, gdy w 7. kolejce przegrali 2:3. Nad 11. w tabeli Exact Systems Norwid Visła ma 13 punktów przewagi.

Faworytem meczu będą gospodarze, ale jeśli częstochowianie zagrają z taką determinacją i zaangażowaniem jak w Bielsku-Białej to mają kolejną szansę na sprawienie niespodzianki… Tym bardziej, że Exact Systems Norwid ma już tylko 6 punktów straty do 8. miejsca dającego prawo gry w play-off. I siatkarze cały czas mają o co walczyć. Do zakończenia rundy zasadniczej pozostało im 9 spotkań.

AK, foto: AK

Siatkarze Exact Systems Norwid jadą do silnej Visły sprawić kolejną niespodziankę 1
Siatkarze Exact Systems Norwid jadą do silnej Visły sprawić kolejną niespodziankę 2
Siatkarze Exact Systems Norwid jadą do silnej Visły sprawić kolejną niespodziankę 3
Siatkarze Exact Systems Norwid jadą do silnej Visły sprawić kolejną niespodziankę 4
Siatkarze Exact Systems Norwid jadą do silnej Visły sprawić kolejną niespodziankę 5
Siatkarze Exact Systems Norwid jadą do silnej Visły sprawić kolejną niespodziankę 6
WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -