Siatkarze Exact Systems Hemarpol pokonali wyżej notowany Trefl Gdańsk i mają 5 zwycięstwo w Plus Lidze! 3 czerwone kartki w meczu…

Siatkarze Exact Systems Hemarpol w dobrym stylu rozpoczęli 2024 rok! 3 stycznia w HSC pokonali wyżej notowany Trefl Gdańsk 3:1 i zdobyli kolejne 3 ważne punkty w Plus Lidze.

Siatkarze Exact Systems Hemarpol w ostatnim swoim meczu w Plus Lidze wygrali przed świętami w Lublinie z Bogdanką i w dobrych nastrojach spędzili przerwę świąteczno-noworoczną. Częstochowianie w środę 3 stycznia wrócili do rozgrywek w Plus Lidze i podejmowali wyżej notowany Trefl Gdańsk, który miał na koncie 8 wygranych przy 4 częstochowian. Ale trener Igor Juricić, który był kiedyś zawodnikiem AZS Częstochowa, nie mógł liczyć na wszystkich swoich najlepszych graczy. I tu swoją szansę wykorzystali częstochowianie.

Już pierwszy set przyniósł wiele emocji. Goście w inauguracyjnej partii zobaczyli 2 czerwone kartki za niesportowe zachowanie (trener Juricić i Mikołaj Sawicki). W 3. secie czerwoną kartę zobaczył natomiast trener Exact Systems Hemarpol Leszek Hudziak.

Inauguracyjna partia zakończyła się grą na przewagi, choć gospodarze mogli ją spokojnie wygrać. Gospodarze prowadzili 20:16 i 21:17. Dali się jednak dogonić w końcówce. Na szczęście dla miejscowych kibiców, gospodarze wygrali i prowadzili 1:0.

W drugim secie Exact Systems Hemarpol odskoczył w drugiej części seta i wygrał spokojnie 25:16 prowadząc w meczu 2:0.

Kiedy częstochowscy siatkarze w 3. partii prowadzili 4 punktami 12:8, później 19:16 i 21:19 dopadł ich przestój. Trefl doprowadził do gry na przewagi i tym samym wygrał zmniejszając straty w meczu na 1:2.

Na szczęście gospodarze dobrze rozpoczęli 4. seta, w którym szybko odskoczyli na 6:2. Później pilnowali przewagi i nie dali się dogonić. Exact Systems Hemarpol prowadził 17:11 i wygrał 25:17. Tym samym 5 zwycięstwo w Plus Lidze stało się faktem…

Drużyna z Częstochowy po 14 meczach ma na koncie 17 punktów i awansowała na 10. pozycję w tabeli Plus Ligi.

MR-K, fot: Marek Osuchowski (Exact Sytsem Hemarpol Częstochowa), MR-K,

Exact Systems Hemarpol Częstochowa – Trefl Gdańsk 3:1 (26:24, 25:16, 26:28, 25:17)

Exact Systems Hemarpol: Kowalski, Sobański, Hein, Dulski, Kogut, Szchmidt, Takahashi (libero) – Keturakis.

Partnerami relacji są:

Siatkarze Exact Systems Hemarpol pokonali wyżej notowany Trefl Gdańsk i mają 5 zwycięstwo w Plus Lidze! 3 czerwone kartki w meczu... 2