Siatkarze Eco-Team AZS Stoelzle wygrali 3 mecze w play-off z Kęczaninem Kęty

Eco-Team AZS Stoelzle rozstrzygnął na swoją korzyść półfinałową rywalizację w play-off z Kęczaninem Kęty. W niedzielę częstochowianie po raz trzeci pokonali Kęczanina i znaleźli się w najlepszej dwójce grupy 5 2 ligi, która dalej będzie rywalizować o awans do 1 ligi.

Siatkarze Eco-Team AZS Stoelzle rundę zasadniczą zakończyli na 3. miejscu. Kęczanin został sklasyfikowany na 2. pozycji. Dlatego dwa pierwsze mecze półfinału play-off odbyły się w Kętach. Częstochowscy siatkarze wywieźli z Kęt jedno zwycięstwo. Kibice liczyli, że półfinałową rywalizację zakończą w Częstochowie. I tak się stało. Po sobotniej wygranej 3:0 Eco-Team AZS prowadził w meczach 2:1 i w niedzielę mógł postawić kropkę nad i.

Niedzielny mecz lepiej rozpoczęli goście, którzy wygrali pierwszego seta. W dwóch kolejnych lepsi byli gospodarze. W czwartej partii Kęczanin odskoczył na kilka punktów (11:15, 14:17), ale pościg częstochowian udał się. Goście prowadzili jeszcze 20:19, ale to było wszystko, na co pozwolili im gospodarze. Od stanu 20:20 inicjatywę przejęli częstochowianie, którzy wygrali czwartego seta 25:22 i cały mecz 3:1.

Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa – Kęczanin Kęty 3:1 (20:25, 25:19, 25:21, 25:22)