Siatkarze AZS Częstochowa przegrali z liderem z Wielunia

Nie udał się siatkarzom AZS Częstochowa wyjazd do Wielunia na mecz z prowadzącym w tabeli WKS-em. Wicelider z Częstochowy przegrał z liderem z Wielunia 1:3.

Przed meczem w Wieluniu siatkarze AZS-u mieli tylko 1 punkt straty do prowadzącego w tabeli WKS-u. Każde zwycięstwo częstochowian dawało im awans na 1. miejsce w tabeli, a do zakończenia rundy zasadniczej pozostały 2 kolejki. Częstochowianie przegrali 1:3 i wszystko wskazuje na to, że do turniejów barażowych o awans do Tauron 1 Ligi wyjdą z 2. miejsca.

Sobotni mecz w Wieluniu bardzo dobrze zaczęli gospodarze, którzy wygrali inauguracyjną partię 25:17. W drugim secie AZS walczył, ale przegrał do 20. Częstochowianie górą byli w trzeciej partii, którą wygrali 25:18 i przedłużyli nadzieję na zwycięstwo. Niestety, ale czwarty set rozpoczął się od mocnego uderzenia WKS-u. Po kilku akcjach gospodarze prowadzili już 8:2 i 11:5. W dalszej części seta wielunianie powiększyli przewagę do 9 punktów (22:13). Ostatecznie WKS wygrał 25:20 i mecz 3:1.

Siatkarze AZS-u Częstochowa mają już 4 punkty straty do prowadzącego w tabeli WKS-u Wieluń, który wygrywając dzisiejszy mecz praktycznie zapewnił sobie 1. miejsce na koniec sezonu. Do zakończenia sezonu pozostały 2 kolejki.

WKS Wieluń – AZS Częstochowa 3:1 (25:17, 25:20, 18:25, 25:20 )