fbpx
Strona głównaSportSiatkówkaSiatkarski weekend w 1 i 2 lidze śląskiej

Siatkarski weekend w 1 i 2 lidze śląskiej

W miniony weekend o punkty walczyły siatkarki i siatkarze w 1 i 2 lidze śląskiej.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się siatkarze Hemarpol Norwid Częstochowa, którzy w trzy dni rozegrali dwa mecze i pokonali zespoły z czołówki. W piątek podopieczni trenera Radosława Panasa wygrali z KS Rudziniec 3:1, a w niedzielę pokonali Talent Sferawent Cieszyn też 3:1.

Siatkarski weekend w 1 i 2 lidze śląskiej 1

Ze zwycięstwa cieszyli się też siatkarze Eco-Team AZS Stoelzle II. Częstochowianie ograli Olimpię Włodowice 3:0. Płomień Przystajń przegrał z Rafako Racibórz 2:3. Tie-break zakończył się niespotykanym wynikiem 25:23 dla Rafako!

Siatkarski weekend w 1 i 2 lidze śląskiej 2

Przypomnijmy, że osłabiony brakiem trzech podstawowych zawodników AZS Częstochowa przegrał w Mikołowie z Trójką 2:3.

Siatkarski weekend w 1 i 2 lidze śląskiej 3

W tabeli 1 ligi śląskiej prowadzi AZS Częstochowa z 40 punktami (15 meczów). Na drugim miejscu jest KS Rudziniec (31 punktów, 15 meczów). Hemarpol Norwid w 14 spotkaniach wywalczył 29 punktów i jest sklasyfikowany na 4. pozycji. Eco-Team AZS Stoelzle II z 25 punktami (16 spotkań) jest na 6. miejscu, a Płomień Przystajń na 9. pozycji (16 punktów, 14 meczów).

W 2 lidze śląskiej siatkarki AZS Częstochowa przegrały w Tarnowskich Górach z Gwiazdą 1:3. Częstochowianka II uległa w Katowicach Sokołowi II 1:3. Siatkarki UKSG Blachownia przegrały w Zabrzu z MOSiR-em też 1:3.

Siatkarski weekend w 1 i 2 lidze śląskiej 4

W tabeli 2 ligi śląskiej prowadzi AZS Częstochowa (14 meczów, 36 punktów) i o 3 punkty wyprzedza drugi MKS Czechowice-Dziedzice. Częstochowianka II z 15 punktami (13 meczów) jest na 6. pozycji, a UKSG Blachownia z 5 punktami (14 meczów) zajmuje 10. pozycję.

Przypomnijmy, że grające w 1 lidze śląskiej siatkarki Akademii Siatkówki SPS Panki wygrały w grupie mistrzowskiej z UKS Centrum Pszczyna 3:0 i zajmują w tabeli 2. miejsce (15 punktów). DO lidera MUKS Sari Żory (16 punktów) tracą tylko punkt.

Foto: Gazeta Regionalna/AK i materiały prasowe Hemarpol Norwid

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here