fbpx
Strona głównaPolecaneJest ekspertyza - kładka nad DK-1 na Błesznie ucierpiała jednak w wyniku...

Jest ekspertyza – kładka nad DK-1 na Błesznie ucierpiała jednak w wyniku styczniowego wypadku i trzeba ją będzie wyremontować

Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie przekazał, że ma już gotową ekspertyzę techniczną dotyczącą kładki dla pieszych znajdującej się nad trasą, na wysokości ul. Mireckiego. Wynika z niej, że kładka musi być wyremontowana.

Ekspertyzę zlecony, gdy 26 stycznia kierowca samochodu ciężarowego przejeżdżając pod kładką uderzył w nią, a następnie uciekł z miejsca wypadku. O sprawie pisaliśmy na naszej stronie tego samego dnia

Na szczęście badania nie wykazały naruszenia konstrukcji kładki, co pozwoli, po przeprowadzeniu remontu, na dalsze użytkowanie przejścia dla pieszych bez konieczności natychmiastowej rozbiórki – informuje rzecznik prasowy MZDiT Maciej Hasik. – Do otwarcia obiektu potrzebne jest między innymi zespawanie naruszonych fragmentów balustrady i odtworzenie zniszczonych odcinków asfaltowej nawierzchni kładki. Zlecone prace mają rozpocząć się w połowie tego tygodnia.

Jak przekazał Zarząd Dróg, w zależności od pogody prace te potrwają od 5-10 dni. Po ich zakończeniu obiekt będzie mógł być bezpiecznie użytkowany przez częstochowian.

Dzięki pomocy mieszkańców oraz przede wszystkim pracy i zaangażowaniu funkcjonariuszy VI Komisariatu Policji w Częstochowie ustalono sprawcę wspomnianej kolizji, w wyniku której doszło do zamknięcia kładki na wysokości ul. Mireckiego. – informuje MZDiT. – Za spowodowanie zdarzenia drogowego został ukarany grzywną w drodze mandatu karnego.

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here