Siatkarki Częstochowianki zostały mistrzyniami województwa śląskiego młodziczek

Olbrzymi sukces odniosły w niedzielę siatkarki KS Częstochowianka. Drużyna trenera Michała Kaloty wywalczyła mistrzostwo województwa śląskiego i złote medale wśród młodziczek.

Turniej finałowy mistrzostw województwa śląskiego młodziczek odbył się w Żorach. Zagrały w nim 4 zespoły, które od początku sezonu walczyły w turniejach eliminacyjnych. W czołowej czwórce znalazły się młode siatkarki: TS Stal Śrubiarnia SMS ŻAPN Żywiec, MOSM Tychy, BKS Stal Bielsko Biała i KS Częstochowianka Częstochowa.

W pierwszym spotkaniu częstochowskie młodziczki wygrały z TS Stal Śrubiarnia 2:1. W drugim pojedynku z łatwością pokonały MOSM Tychy. W meczu decydującym o złotych medalach i mistrzostwie województwa śląskiego częstochowianki zmierzyły się ze swoimi rówieśniczkami z Bielska-Białej. Stal tak jak Częstochowianka miała na koncie dwie wygrane.

Podopieczne trenera Michała Kaloty pierwszego seta wygrały 25:20. W drugim uległy do 21. Na szczęście w tie-breaku ponownie okazały się lepsze. Wygrały ze Stalą 15:12 i mogły cieszyć się z pierwszego w historii złotego medalu wśród młodziczek!

– Dziękuję moim zawodniczkom, że uwierzyły we mnie i w to jak mamy pracować, żeby osiągnąć sukces – mówi trener Częstochowianki Michał Kalota. – Szyszunie jesteście wielkie. Dziękuję prezesem, że mi zaufali. Dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierali, ale i tym którzy twierdzili, że się nie nadaje. To bardzo motywuje do pracy. Dziękuję rodzicom, że zawsze byli naszym dodatkowym zawodnikiem. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu. Największe podziękowania należą się mojej żonie, która znosi dzielnie ciągłe moje wyjazdy i nieobecności. Na koniec chcę powiedzieć, że ta grupa pozytywnych wariatek ze mną na czele nie powiedziała ostatniego słowa…

KS Częstochowianka Częstochowa: Amelia Dobosz, Oliwia Dobosz, Nina Hilińska, Maja Malinowska, Kaja Stelmach, Bianka Minkina, Marzena Ślęzak, Ala Łaz, Olga Iskra, Emilia Kotlińska, Antonina Fryst, Zuzanna Gniła, Apolonia Burzyńska, Julia Łaz, Maja Szpręgiel. Trener: Michał Kalota.

AK, foto: materiały prasowe klubu

Siatkarki Częstochowianki zostały mistrzyniami województwa śląskiego młodziczek 2