Piłkarze Skry Częstochowa rozpoczęli piłkarską wiosnę w Fortuna 1 Lidze

Skra Częstochowa wróciła do rozgrywek w Fortuna 1 Lidze. W pierwszym meczu 2022 rok częstochowianie przegrali w Legnicy z prowadzącą w tabeli Miedzią 0:2.

Pierwszy mecz rundy wiosennej piłkarze Skry rozegrali w Legnicy z liderem Miedzią. Już na samym początku częstochowianie stanęli przed bardzo trudnym zadaniem. Faworyzowana Miedź nie zawiodła. Rywale już w 15. minucie objęli prowadzenie. Gola zdobył Jurich Carolina. Jednobramkowe prowadzenie legniczanie utrzymali do przerwy.

Wynik spotkania w 64. minucie ustalił Nemanja Mijusković.

Skra po 21 meczach ma 27 punktów i zajmuje 12. miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi. Kolejny mecz Skra rozegra z Podbeskidziem Bielsko Biała.

Warto odnotować fakt, że piłkarze Miedzi i Skry oraz sędziowie okazali gest solidarności dla Ukrainy stojąc z flagą tego kraju.

Miedź Legnica – Skra Częstochowa 2:0 (1:0)

Skra: Kos – Paluszek, Mesjasz, Holik, Napora (60. Burman), Baranowicz, Szymański (88. Pyrdoł), Lukoszek, Nocoń, Niedbała (60. Kwietniewski), Mas (60. Ropski).

AK, foto: materiały prasowe Skry (Natanael Brewczyński, ks-skra.pl)