fbpx

Siatkarska Plus Liga wraca do Częstochowy

Siatkarze Exact Systems Hemarpol Częstochowa zadebiutują w poniedziałek, 23 października w Plus Lidze i w 1. kolejce zagrają ze Ślepskiem Suwałki. To drugi częstochowski klub w historii, który będzie występował w Plus Lidze. Pierwszym był AZS Częstochowa.

Siatkarze Exact Systems Hemarpol Częstochowa w poprzednim sezonie walczyli w Tauron 1 Lidze. Szło im na tyle dobrze, że znaleźli się w wielkim finale, w którym okazali się lepsi od MKS-u Będzin i tym samym wywalczyli historyczny awans do Plus Ligi.

Drużyna po awansie przeszła gruntowne przemeblowanie. Do Częstochowy działacze ściągnęli kilku obcokrajowców. W drużynie trenera Leszka Hudziaka znalazło się aż 9 nowych siatkarzy. To: Norweg Oskar Espeland (przyjmujący), Kanadyjczyk Byron Keturakis (rozgrywający), Bartłomiej Janus (środkowy), Piotr Hain (środkowy), Łukasz Rymarski (środkowy), Marcin Jaskuła (libero), Dawid Dulski (atakujący), Amerykanin Kaleb Jenness (przyjmujący) i Tunezyjczyk Aymen Bouguerra (przyjmujący).

W drużynie pozostali: Mateusz Borkowski, Tomasz Kowalski, Rafał Sobański, Sho Takahashi,

Damian Kogut, Krzysztof Gibek i Bartosz Schmidt.

Drużyna Exact Systems Hemarpol w Plus Lidze zadebiutuje w poniedziałek, 23 października. Rywalem będzie Ślepsk Malow Suwałki. Spotkanie odbędzie się w Hali Sportowej Częstochowa przy ul. Żużlowej. Początek zaplanowano o godz. 17:30.

MR-K, fot: AK

Siatkarska Plus Liga wraca do Częstochowy 2
Siatkarska Plus Liga wraca do Częstochowy 3
Siatkarska Plus Liga wraca do Częstochowy 4