Siatkarki Sorella Częstochowianka wygrały w hali wicelidera!

Siatkarki KS Sorella Częstochowianka sprawiły swoim kibicom miłą niespodziankę. Częstochowianki wygrał w w Mielcu z wiceliderem Stalą 3:2, choć po dwóch setach przegrywały 0:2…

Siatkarki KS Sorella Częstochowianki nie były faworytkami meczu w Mielcu. Ale nie przegrały tego spotkania w głowach tylko walczyły o jak najlepszy wynik. Po dwóch wyrównanych setach Stal prowadziła 2:0 i była blisko zakończenia meczu. Na szczęście siatkarki trenera Andrzeja Stelmacha wzięły się za odrabianie strat. Po dwóch setach były gorsze tylko o 4 małe punkty. Od trzeciej partii na boisku zaczęły dominować częstochowianki, które narzuciły swój styl gry i wygrały mecz 3:2. Dzięki temu wyjechały z Mielca z 2 punktami.

Po 10 rozegranych meczach Sorella Częstochowianka ma na koncie 17 punktów i zajmuje 6. miejsce. Stal po sobotniej porażce spadła z 2. na 3. miejsce.

Nagrodę MVP zdobyła przyjmująca Częstochowianki Angela Mroczek.

ITA Tools Stal Mielec – KS Sorella Częstochowianka Częstochowa 2:3 (27:25, 25:23, 20:25, 18:25, 11:15)