Siatkarki Sorella Częstochowianka bardzo gościnne dla swoich rywalek…

W czwartek w Częstochowie zakończył się II Memoriał im. Lecha Kaczyńskiego. W siatkarskim turnieju zagrały 4 zespoły. Wygrał #Volley Wrocław, a siatkarki Sorella Częstochowianka zajęły ostatnie, czwarte miejsce.

Po raz drugi w Częstochowie odbył się Memoriał im. Lecha Kaczyńskiego. Turniej uroczyście otwierał poseł Szymon Giżyński, sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W środę odbyły się półfinały. #Volley Wrocław wygrał 3:0 z LOS Nowy Dwór Mazowiecki, a KS Sorella Częstochowianka przegrała 2:3 z San Pajda Jarosław.

W czwartek odbyły się decydujące spotkania. W meczu o 3. miejsce częstochowskie siatkarski niespodziewanie przegrały z LOS Nowy Dwór Mazowiecki 1:3 i jako gospodarz zajęły w swoim turnieju ostatnie, 4. miejsce. W wielkim finale główny faworyt turnieju #Volley Wrocław bez straty seta pokonał San Pajda Jarosław 3:0. Wrocławianki w dwóch meczach nie straciły ani jednego seta. Nie ma się jednak co dziwić. To klub z Tauron Ligi czyli najwyższej klasy rozgrywkowej w kraju.

Jedyne czego można żałować to to, że mecze finałowe rozgrywane były w godzinach południowych, a HSC świeciła pustkami…

Wyniki: Mecz o 3. miejsce: KS Sorella Częstochowianka Częstochowa – LOS Nowy Dwór Mazowiecki 1:3 (23:25, 22:25, 25:21, 19:25). Finał #Volley Wrocław – San Pajda Jarosław 3:0.

AK, foto: Marcin Heberko