Siatkarki Częstochowianki zdobyły seta w meczu z liderem

Siatkarki Częstochowianki przegrał w Opolu z liderem Uni 1:3, ale potrafiły wygrać w hali rywalek jednego seta.

Zdecydowanym faworytem meczu był Uni Opole. Drużyna z Opola to bezapelacyjnie najlepsza drużyna 1 ligi kobiet. Mecz rozpoczął się jednak od niespodzianki. W pierwszej partii wygrały niespodziewanie częstochowianki.

Niestety, od drugiego seta opolanki zaczęły grać już swoją siatkówkę i z łatwością wygrały trzy kolejne partię. Uni pokonało Częstochowiankę 3:1.

Podopieczne trenera Andrzeja Stelmacha po przegranej w Opolu i po 22 rozegranych meczach mają na koncie 29 punktów i zajmują 8. miejsce. Do zakończenia sezonu częstochowskim siatkarkom pozostały jeszcze do rozegrania tylko 2 mecze.

Uni Opole – Częstochowianka Częstochowa 3:1 (23:25, 25:16, 25:13, 25:18)