fbpx
Strona głównaSportSiatkarki Częstochowianki trenują przed nowym sezonem. Działacze zbudowali nowy skład

Siatkarki Częstochowianki trenują przed nowym sezonem. Działacze zbudowali nowy skład

Siatkarskie emocje po Igrzyskach Olimpijskich jeszcze na dobre nie opadły, obecnie jesteśmy świadkami Mistrzostw Europy w wydaniu żeńskim, wkrótce zaczną się ME mężczyzn, a już w ostatnią sobotę września do I-ligowych rozgrywek stanie nasza kobieca drużyna – KS Częstochowianka.

Na początek nieco historii. Częstochowski Klub Żeńskiej Piłki Siatkowej istnieje od 1936 roku, obchodzi w tym roku swoje 85-lecie i słynie w naszym regionie z bardzo dobrego szkolenia, które rozpoczyna się już od szkoły podstawowej. W przeszłości siatkarki Częstochowianki odnosiły spore sukcesy (m.in. tytuł Mistrza Polski Akademickich Mistrzostw Polski WSP 1998 r., IV miejsce na Ogólnopolskich Mistrzostwach Polski AZS 2004 r. oraz dwukrotnie tytuł Mistrza Polski Szkół Wyższych). Ciągły rozwój zaowocował olbrzymim sukcesem jakim był awans do rozgrywek I ligi w sezonie 2018/2019. Od tej pory Częstochowianka nieprzerwanie gra na bezpośrednim zapleczu TAURON ligi, a w minionym sezonie zajęła 7 miejsce w ligowej tabeli. Drużynę prowadzi duet trenerski: Andrzej Stelmach (pierwszy trener) oraz Anita Krzyczmonik (drugi trener).

Siatkarki „Czanki” rozpoczęły już przygotowania do nowego sezonu, nie obyło się też bez ruchów transferowych. Do Częstochowy zawitały: Julia Papszun i Marta Budnik (Energa MKS Kalisz), Patrycja Wardęga (ITA TOOLS Stal Mielec), Agnieszka Czerwińska (Płomień Sosnowiec), Matylda Grabowska (MKS Dąbrowa Górnicza), Adrianna Rybak (UNI Opole) oraz Patrycja Papszun, Aleksandra Dutkiewicz i Daria Dąbrowska (wszystkie przyszły z drużyny SAN-Pajda Jarosław).

Inauguracja rozgrywek już 25 września, a siatkarski z Częstochowy w pierwszej kolejce udają się na wyjazd do Tarnowa na mecz z ekipą PWSZ Tarnów. Na własnym parkiecie Częstochowianka zagra tydzień później (2.10), kiedy to podejmować będzie drużynę Płomienia Sosnowiec.

AJ

Foto: materiały prasowe klubu

Siatkarki Częstochowianki trenują przed nowym sezonem. Działacze zbudowali nowy skład 1
Siatkarki Częstochowianki trenują przed nowym sezonem. Działacze zbudowali nowy skład 2
- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here