Siatkarki AZS Częstochowa lepsze od wicelidera. Siatkarze AZS-u Częstochowa mają wolny weekend

W meczu „na szczycie” 2 ligi śląskiej kobiet siatkarki AZS Częstochowa pokonały drugi w tabeli MKS Czechowice-Dziedzice 3:1 i powiększyły przewagę nad wiceliderem do 6 punktów.

Spotkanie pierwszego w tabeli AZS-u z drugim MKS-em zapowiadało się bardzo ciekawie. Ale poza drugim setem nie dostarczyło większych emocji. Wszystko przez bardzo dobrą dyspozycję częstochowskich siatkarek, które nie pozwoliły na zbyt wiele swoim rywalkom.

Podopieczne trenera Mariusza Kowalika od mocnego uderzenia rozpoczęły mecz i pierwszego seta wygrały do 17. W drugiej partii triumfowały zawodniczki MKS-u, które wygrały na przewagi.

Od trzeciego seta wszystko wróciło pod kontrolę AZS-u. Częstochowskie siatkarki trzecią partię wygrały ponownie do 17, a w czwartym secie zdeklasowały rywalki i dały im zdobyć zaledwie 13 małych punktów…

Siatkarki AZS Częstochowa po 12 kolejkach mają na koncie 36 punktów i zajmują 1. miejsce w tabeli 2 ligi śląskiej. Drugi w tabeli MKS ma 27 punktów i traci do AZS-u 6 „oczek”. Do zakończenia rundy zasadniczej zostało 6 kolejek.

AZS Częstochowa – MKS Czechowice-Dziedzice 3:1 (25:17, 24:26, 25:17, 25:13)

Wolny weekend mają liderzy 1 ligi śląskiej siatkarze AZS-u Częstochowa. Podopieczni trenera Roberta Szczerbaniuka będą pauzować.