Siatkarki AZS Częstochowa łatwo wygrały pierwszy mecz półfinału play-off

Łatwym zwycięstwem siatkarek AZS Częstochowa zakończył się pierwszy mecz półfinału play-off o awans do 1 ligi śląskiej z MKS-em Czechowice-Dziedzice. Częstochowianki wygrały 3:0. Drugi mecz odbędzie się w Czechowicach-Dziedzicach.

Siatkarki AZS Częstochowa w sobotę rozpoczęły decydującą batalię o awans do 1 ligi śląskiej. W pierwszym meczu play-off pokonały łatwo 3:0 MKS Czechowice Dziedzice.

Początek meczu to bardzo dobra gra siatkarek AZS-, które wypracowały sobie kilka punktów przewagi. Pod koniec inauguracyjnego seta rywalki odrobiły część strat, ale AZS ostatecznie wygrał 25:22. Takim samym wynikiem zakończył się też drugi seta.

W trzeciej partii podopieczne trenera Mariusza Kowalika zagrały jeszcze skuteczniej. Dobrze atakowały oraz broniły i dały zdobyć rywalkom tylko 16 małych punktów. Ostatecznie wygrały 25:16 i cały mecz 3:0. AZS objął prowadzenie w półfinale play-off 1:0. Drugi mecz odbędzie się w hali MKS-u. Drużyny grają do 2 wygranych spotkań. Zwycięzca z tej pary awansuje do finału 2 ligi śląskiej .

AZS Częstochowa – MKS Czechowice-Dziedzice 3:0 (25:22, 25:22, 25:16)