Exact Systems Norwid wygrał w Jaworznie zgodnie z planem

Siatkarze Exact Systems Norwida wygrali w sobotę w Jaworznie z MCKiS-em zgodnie z planem, ale gospodarze postawili się i zwycięstwo nie przyszło łatwo.

Siatkarze Exact Systems Norwida walczyli w sobotę w Jaworznie z ostatnim w tabeli Tauron 1 Ligi MCKiS-em. Kibice częstochowskich siatkarzy spodziewali się 17 zwycięstwa w sezonie i 3 punktów. Podopieczni trenera Piotra Lebiody wygrali, ale walczący o utrzymanie gospodarze zawiesili wysoko poprzeczkę.

Inauguracyjna partią była bardzo zacięta i zakończyła się grą na przewagi. Exact Systems Norwid wygrał 29:27 i objął prowadzenie 1:0. Po dwóch setach było 2:0 dla gości i zanosiło się na wygraną 3:0.

MCKiS nie poddawał się i po zaciętej walce okazał się niespodziewanie lepszy w 3 partii. Na szczęście wygrana gospodarzy podziałała mobilizującą na częstochowian. ESN wygrał z łatwością czwartego seta do 18 i cały mecz 3:1. Częstochowianie wracali z Jaworzna w dobrych nastrojach i przywieźli kolejne 3 punkty.

Dzięki wygranej w Jaworznie za 3 punkty Exact Systems Norwid odniósł 17 zwycięstwo w sezonie i powrócił na 4. miejsce w tabeli Tauron 1 Ligi. Częstochowski zespół ma na koncie 48 punktów. Do zakończenia rundy zasadniczej pozostały już tylko 2 kolejki.

Exact Systems Norwid wygrał w Jaworznie zgodnie z planem 2

MCKiS Jaworzno – Exact Systems Norwid Częstochowa 1:3 (27:29, 20:25, 25:23, 18:25)

Exact Systems Norwid: Kowalski, Kogut, Mucha, Kryński, Szewczyk, Usowicz, Wasilewski (libero) – Franczak.