fbpx
Strona głównaPolecaneChcesz podejrzeć jak pracuje artysta fotografik? Przyjdź do Konduktorowni na sesję pokazową

Chcesz podejrzeć jak pracuje artysta fotografik? Przyjdź do Konduktorowni na sesję pokazową

W środę 21 lipca w częstochowskiej Konduktorowni odbędzie się sesja pokazowa. Za obiektywem stanie artysta fotografik Piotr Dłubak, a przed nim – aktor Wojtek Kowalski.

Podczas wakacji Konduktorownia (zlokalizowana przy ul. Piłsudskiego 34/36) zamieniła się w atelier Piotra Dłubaka. Artysta fotografik na co dzień związany z Teatrem im. Mickiewicza, przeniósł tam sprzęt, tła i wszystkie niezbędne do artystycznej pracy atrybuty.

We wnętrzach siedziby Regionalnego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Częstochowie realizuje bowiem projekt „Mgnienie”. Obejmuje on dokonania z ostatnich 20 lat pracy znakomitego portrecisty.

Album, bo to on będzie efektem finalnym przedsięwzięcia, miał powstać już w ubiegłym roku. Plany te pokrzyżowała pandemia koronawirusa, do skutku doszło więc zaledwie kilka sesji.

Chcesz podejrzeć jak pracuje artysta fotografik? Przyjdź do Konduktorowni na sesję pokazową 1
“Mgnienie” (fot. Waldemar Deska)

Kluczem, według którego Dłubak wybierał bohaterów “Mgnienia”, są ich związki z Częstochową, ślady, które tu pozostawili. Artysta portretuje więc zarówno osoby urodzone w naszym mieście, związane z nim zawodowo, jak i te, które zrealizowały tu choćby jeden wartościowy projekt (dotyczy to np. reżyserów spektakli, które powstawały na scenie przy ul. Kilińskiego).

Czuje portrety znajdą się na stronach albumu? Na pewno zobaczymy tam zmarłego niedawno Piotra Machalicę, aktora i fotografa Karola Stępkowskiego (sesja z jego udziałem miała miejsce w ubiegłym tygodniu), malarza Tomasza Sętowskiego, reżyserki Magdaleny Piekorz czy rzeźbiarza Jerzego Kędziory.

Chcesz podejrzeć jak pracuje artysta fotografik? Przyjdź do Konduktorowni na sesję pokazową 2
Sesja z udziałem Karola Stępkowskiego (fot. Waldemar Deska)

To, jak wyglądają prace nad albumem, każdy może podejrzeć. Wszystko za sprawą sesji pokazowej, na którą Piotr Dłubak zaprasza do Konduktorowni w środę, 20 lipca. Przed obiektywem stanie aktor i animator kultury – Wojtek Kowalski. Publiczność będzie mogła z piętra obserwować proces powstawania portretów. Z myślą o odwiedzających przygotowana zostanie też mała wystawa.

Sesja odbywać się będzie od godz. 20 do 21.30. Wstęp jest wolny, ale obowiązują maseczki i zasady bezpieczeństwa sanitarnego. Więcej na: www.facebook.com/RegionalneTowarzystwoZachetySztukPieknych

Zuzanna Suliga

Czytaj także: W Muzeum Częstochowskim odbędą się warsztaty inspirowane malarstwem Tomasza Sętowskiego

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here