Siatkarze Exact Sytstems Hemarpol zdobyli w poniedziałek swoje pierwsze punkty w Plus Lidze. Częstochowianie wygrali w Kędzierzynie z Zaksą 3:1 i zdobyli swoje pierwsze zwycięstwo ooraz punkty w Plus Lidze.

Przed meczem zdecydowanym faworytem meczu była Zaksa, która jest wicemistrzem Polski, triumfatorem Ligi Mistrzów, a w miniony weekend zdobyła Superpuchar Polski pokonując w finale Jastrzębski Węgiel. Siatkarze Exact Systems Hemarpol po dwóch porażkach w Plus Lidze nie przestraszyli się jednak bardziej utytułowanych rywali tylko grali odważnie, bo wiedzieli, że nie mają nic do stracenia. Dodatkowo Zaksa nie zagrała w swoim podstawowym i najsilniejszym składzie…

Pierwszego seta częstochowianie przegrali 24:26. W drugim secie zawodnicy Exact Systems Norwid zagrali jeszcze lepiej i wygrali 25:22. Po dwóch setach w Kędzierzynie był remis 1:1.

Po trzech setach częstochowscy siatkarze prowadzili w setach 2:1 i tym samym zdobyli swój pierwszy historyczny punkt w Plus Lidze! Exact Systems Hemarpol dobrze zagrał w pierwszej części tej partii. Częstochowianie prowadzili 3-4 punktami, aż do stanu 17:17. W końcówce trzeciej partii toczyła się zacięta walka. Końcówkę lepiej rozegrali podopieczni trenera Leszka Hudziaka, którzy wygrali 25:23 i objęli prowadzenie w setach 2:1.

W czwartym secie Exact Systems Hemarpol poszedł za ciosem. Częstochowianie wygrali seta i mecz 3:1. Z Kędzierzyna wywieźli swoje pierwsze zwycięstwo w Plus Lidze i historyczne punkty.

MVP spotkania został Mateusz Borkowski.

MR-K, fot: AK

Zaksa Kędzierzyn Koźle – Exact Systems Hemarpol Częstochowa 1:3 (26:24, 22:25, 23:25, 21:25)

Exact Systems Hemarpol: Kowalski, Sobańki, Hain, Dulski, Kogut, Schmidt, Takahashi (libero) – Borkowski.

Sensacja w Kędzierzynie. Beniaminek Plus Ligi wygrał ze zwycięzcą Ligi Mistrzów! 2