Schronisko Pegasus potrzebuję pomocy

0
900
fot. Pegasus

Od lat walczą z pełnym oddaniem o każdy kolejny dobry dzień życia podopiecznych schroniska.

Początek każdego nowego miesiąca wiążę się z napływającymi lawinowo fakturami do opłacenia. Wakacyjna zrzutka na samo leczenie zwierząt osiągnęła zaledwie 9% celu. Gdzie tutaj mówić o wyżywieniu czy opłatach za prąd, wodę, transporty czy kowala. Niestety dotychczasowe wpłaty plus prywatne środki osób pracujących w schronisku oraz oddanie całego czasu zwierzętom nie umożliwi im uregulowania wszystkich należności finansowych jednego z najstarszych schronisk dla zwierząt w Polsce.

Działają od rana do nocy, niektóre zwierzaki trzeba karmić co 2-3 godziny przez całą dobę (zniszczone i starsze konie tracą zęby ale w dalszym ciągu muszą przeżuwać by nieustannie trawić). Niemożliwe dla nich nie istnieje, dają życie tym istotom, którymi inni nie chcą się opiekować bo według wielu z nich po prostu „nie warto”.

Nie jest możliwe by rozgraniczyć ratowania życia bezbronnych istot od finansów. Zwierzęta, które są pod opieką Schroniska Pegasus są zależne od darczyńców i wolontariuszy.

Schronisko Pegasus potrzebuję pomocy 1
fot. Pegasus

Jak można wyceniać życie? Jak można decydować, że Ten i Ta zasługują na leczenie i szansę na brak cierpienia, a Ci to już nie? Skazać na śmierć, bo zdrowie niestety nie pozwala już na pracę dla i z ludźmi więc nikt ich już nie chce? Przerwać życie, które chce istnieć i cieszyć się słońcem, rodziną i zdrowiem? Tak po prostu nie można, zwierzęta też tak jak ludzie mają uczucia i w ten sam sposób je odczuwają.

Schronisko Pegasus potrzebuję pomocy 2
fot. Pegasus

Co maja zrobić gdy brak im funduszy na leczenie? Zdecydować, że ten jest już jest za stary, nie ma zębów a jego wyżywienie jest za drogie? Mają pozwolić by odeszły z powodu choroby, bo leki są bardzo drogie? Uznać, że skoro gmina od lat uchyla się od płatności zaległych kilkudziesięciu tysięcy złotych za zwierzęta, a oni nie posiadają już środków to co mają uchylić się od opieki nad nimi mimo że się do tego zobowiązali? Zostawić te zwierzęta, by były licytowane na rzeź gdy ich właściciele zmarli lub po prostu ich nie chcieli?

Schronisko Pegasus potrzebuję pomocy 3
fot. Pegasus

Od lat walczą z pełnym zaangażowaniem o każdy kolejny dzień życia swoich podopiecznych. Działają od rana do nocy, niektóre zwierzaki karmią co 2-3 godziny przez całą dobę. Niemożliwe dla nich nie istnieje, dają życie istotom, którymi nie chciał się już nikt opiekować, bo uważali że po prostu „nie warto”.

Życie dla nich jest najwyższą wartością, ale niestety jego ratowanie liczone jest w złotówkach i ciężkiej pracy wolontariuszy. To drugie zwierzęta maja zapewnione, lecz to pierwsze musza zdobyć. Chcą działać tak, jak do tej pory – solidnie, z otwartymi bramami, być bezpiecznym, sprawdzonym, dostępnym oraz uczciwym domem dla zwierząt niechcianych. By było to możliwe muszą mieć zabezpieczone środki na kolejne miesiące istnienia azylu. Do tego niestety są potrzebne pieniądze. Jest to może i brutalne ale jak najbardziej prawdziwe.

Schronisko Pegasus potrzebuję pomocy 4
fot. Pegasus

Proszą o pomoc. Co miesiąc opieka nad zwierzakami pochłania ich od 80 000 do 100 000 tysięcy złotych. Pod opieką mają konie, kozy, owce, psy, koty, krowy, lamę, szopy oraz ptaki. Ich los uzależniony jest od wpłacanych zewsząd pieniędzy. Proszą o symboliczne wsparcie, nawet 10 zł będzie miało dla nich ogromne znaczenie.

Schronisko Pegasus potrzebuję pomocy 5
fot. Pegasus

Trzeba pamiętać o tym że wszystko co się dzieję się w schronisku, jest możliwe dzięki ludziom. Ludzie są odpowiedzialni za istoty, które oswoili, to właśnie ludzie tworzą ich świat i rzeczywistość.

Zbiórka ma na celu zabezpieczenie bytu zwierząt ze Schroniska Pegasus (Folwarczna 3, 96-321 Musuły) do końca 2021 roku.
Niestety Administracja Państwowa nie przeznacza żadnych środków i nie przewiduje żadnych ulg finansowych na pomoc dla ofiar znęcania się czy zwierząt bezdomnych, jeśli to gatunki inne niż pies czy kot, a w Pegasusie większość podopiecznych to konie. Jeśli ktoś z Was również myśli i wierzy w to, że zwierzęta zasługują na lepszy los, a takie właśnie miejsce jak Schronisko Pegasus powinny istnieć, to wesprzyj ich zbiórkę i pomóż im przetrwać.
Można wesprzeć TUTAJ

Schronisko Pegasus potrzebuję pomocy 6
fot. Pegasus

Jeśli chcesz się skontaktować ze Schroniskiem i masz pytania lub jakieś pomysły: 791563010 [email protected]
Więcej o Schronisku Pegasus:
Główny profil na Facebooku TUTAJ
Instagram @schroniskopegasus
Web TUTAJ

Pamiętajcie, że darowizna na rzecz organizacji Pegasus podlega odliczeniu od podatku. Od podstawy obliczenia podatku można odliczyć darowizny w maksymalnej łącznej wysokości 6 % dochodu uzyskanego przez Ciebie w danym roku podatkowym. Więcej na ten temat TUTAJ

Schronisko Pegasus potrzebuję pomocy 7
fot. Pegasus

Krótki filmik TUTAJ

K KIK