fbpx
Strona główna Polecane Samorząd rozdaje maseczki

Samorząd rozdaje maseczki

Władze samorządowe podczęstochowskiego Olsztyna kupiły dla mieszkańców jednorazowe maseczki. Są one rozdawane bezpłatnie w gminnych sklepach.
Jak informuje wójt Olsztyna, Tomasz Kucharski, maseczki mają nie tylko zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa, ale także zachęcić ludzi do korzystania z tej formy ochrony przed zarażeniem.

 • Chcemy, żeby ludzie robili zakupy w maseczkach — stąd trafiły one do sklepów spożywczych — powiedział nam wójt Kucharski. — Przy obecnych obostrzeniach dotyczących wychodzenia z domów, to właśnie tam spotyka się teraz najwięcej ludzi.
  Dystrybuowane maseczki są jednorazowe. Należy je zakładać przed rozpoczęciem zakupów, aby ustrzec się przed zakażeniem, a także nieświadomie nie zarażać innych klientów.
  Rozdajemy maseczki również po to, aby przełamać opory i wstyd ludzi przed ich używaniem — mówi wójt.
  Jak mówi Tomasz Kucharski, sytuacja epidemiczna może się prędko nie poprawić, więc ważne jest, aby mieszkańcy gminy nabrali pewnych nawyków chroniących ich przed zarażeniem.
  Pierwsze tysiąc maseczek już trafiło do sklepów. Kolejny tysiąc ma być przekazany mieszkańcom w przyszłym tygodniu. Wójt nie wyklucza, że w sumie samorząd kupi trzy tysiące.
  Staramy się chronić naszych mieszkańców na jak największą skalę, więc 130 maseczek przekazaliśmy także Komisariatowi Policji w Olsztynie, a 100 sztuk trafiło dla Domu Pomocy Społecznej w Turowie — dodaje Tomasz Kucharski.
- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here